X

Mike Novogratz’ın Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini Hangi Yönde?

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi ETH 5.000 doları görebilir. 
11:10
17 Mayıs 2021

Her ne kadar kripto para birimleri haftaya gözle görülür bir düşüşler başlamış olsa da popüler isimlerin özellikle bazı kripto para birimlerindeki yükseliş beklentilerinin bitmediği görülüyor. Özellikle popüler isimler ve analistler Ethereum’da (ETH) hala yükseliş için alan olduğunu ifade ediyor.

ETH Büyük Potansiyele Sahip

Milyarder yatırımcı ve kripto para tutkunu Mike Novogratz, Ethereum’un bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.362 dolara yükselmesine rağmen daha fazla potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

New York Magazine ile yaptığı yeni bir röportajda, dijital varlık yatırım bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su, ikinci en büyük kripto biriminde neden hala yükseliş beklediğini açıkladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Novogratz’ın açıklamalarına göre Ethereum’un yaşadığı yükselişin arkasında çok önemli üç gelişme bulunuyor. Öncelikle Ethereum’un geçtiğimiz yıl ödemeler ve stablecoin’ler konusunda ön planda olduğunu ifade eden popüler isim bu sene Ethereum’un merkezsiz finans (DeFi) ve non-fungible token’lar (NFT) tarafından da desteklendiğini ifade ediyor.

Novogratz’a göre bu durum Ethereum bir “süper bilgisayar” olmasını sağlayabilir. Ayrıca Novogratz, bu itici güçler sebebiyle ETH’un en az %30 daha artış yaşamaya müsait olduğunu düşünüyor. Çünkü onun açıklamalarına göre DeFi ve NFT piyasaları çok büyük kullanım durumlarına sahip ve bu da ETH fiyatını yukarı yönlü etkileyecek bir durum.

ETH’da İlk Hedef: 5.000 Dolar

Novogratz yaptığı açıklamalarda yükseliş hakkında tahminlerde bulunmanın her zaman tehlikeli olduğunu ama ETH’un ilk olarak 5.000 dolara ulaşmasının kesinlikle mümkün olduğunu ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Novogratz, kripto para piyasasında son 5 ayda yaşanan yükseliş esnasında yaklaşık olarak %85 oranın kar elde ettiğinin de altını çiziyor. Bu noktada ünlü CEO, bu yükselişin her zaman devam etmeyeceğini ve yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiğini özellikle belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar