X

Vitalik Buterin’den Bir Hamle Daha: SHIB Arzının Neredeyse Yarısını Yaktı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin popüler Dogecoin klonu Shiba Inu'nun (SHIB) arzının hemen hemen yarısını yaktı.
10:00
17 Mayıs 2021

Elde edilen son verilere göre Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler Dogecoin klonu Shiba Inu’nun (SHIB) arzının neredeyse yarısını yaktı.

Vitalik SHIB Coin Yaktı

16 Mayıs’ta gerçekleşen işleme gömülü bir açıklamada Vitalik Buterin neden 6,7 milyar dolar değerinde SHIB token’ı yakmaya karar verdiğini açıklayarak köpek token topluluklarının cömertliğini vurguladı.

Buterin konuyla ilgili açıklamasında, “Köpek token topluluklarının son bağışlar konusunda davranış şekillerinden gerçekten etkilendim! Pek çok köpek coin insanı cömertliklerini, sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmekle de ilgilenmeye istekli olduklarını göstermiştir. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kısa süre önce köpek coin’ler temalı boğa koşusu, Buterin’in Shiba’nın yaratıcıları tarafından hediye edilen trilyonlarca token’ı elinden çıkarması ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışlamasıyla 12 Mayıs’ta aniden sona ermişti

Kalan SHIB Hayır İşlerine Ayrılacak

Ethereum kurucu ortağı, Shiba token’larının kalan %90’ını cüzdanında yakmaya ve kalan %10’unu hayır işlerine ayırmaya karar verdiğini dile getirdi. Kripto varlık bağışları yoluyla Covid yardımını desteklemeye odaklanan bir Hint kuruluşu olan CryptoRelief ile benzer değerlere sahip hayır kurumlarının potansiyel alıcılar olarak kabul edileceğini sözlerine ekledi.

Buterin, kendisine emanet edilen kripto paraları tutmanın güvenlik nedeniyle bir seçenek olmadığını belirterek gelecekte köpek token’larını kullanarak işlem yapmasından doğabilecek çılgın spekülasyonlardan kaçınmak istediğini de belirtti. Buterin ayrıca, bu türden bir güç merkezi olmak istemediği için insanlardan kendisine daha fazla token göndermemelerini istedi.

Shiba Inu token fiyatları, Dogecoin ve diğer köpek token’larının artan popülaritesinin ortasında geçen hafta Binance‘de listelendiğinde çok ciddi bir yükseliş yaşadı. Köpek temalı meme token işlemlerindeki artış, 12 Mayıs’ta ortalama tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 dolara ulaşan Ethereum ağ ücretlerindeki son artıştan da sorumlu tutuldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • murat
  4 ay önce

  merhaba arzının neredeyse yarısını yaktınız diyorsunuz fakat coinmarkette arzı hala aynı duruyor ?

  8
  • Ahmet Balıkesirli
   Ahmet Balıkesirli
   4 ay önce

   Merhaba,

   Arzın yakılması söz konusu tokenlerin kullanılamayacak bir adrese gönderilmesi şeklinde de yapılabilir ve bu genellikle Ethereum ağında 0x000000000000000000000000000000000000dead olarak bilinir. Söz konusu adrese gönderilen kullanılamaz durumda olur ancak CMC veya CoinGecko gibi sitelerde arz bilgisi hala aynıdır.

   Umarım faydalı olmuştur.

   13