X


Türbülansa Hazır Olun: Yüksek Volatilite Başlayabilir

Analistlere göre piyasada öncelikle yüksek volatilite ardından boğa koşusu görülebilir...
08:05
23 Mayıs 2020

Analistlere göre, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 9.000 doların alt bölgelerinde bir konsolidasyon aşamasına girdi. Dolayısıyla hem alıcılar hem satıcılar şu anda Bitcoin’e bir ivme kazandırmaya çalışıyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin, önümüzdeki günlerde ve haftalarda büyük bir ralli için yukarı yönlü ivme kazanabilir. Çünkü BTC tarihsel olarak muazzam dalgalanmalara yol açan iki önemli hareketli ortalamaya hızla yaklaşıyor. Eğer tarih kendini tekrar ederse Bitcoin öncelikle yüksek volatilitenin olduğu bir dönemin ardından boğa piyasasını başlatabilir.

Piyasa Yapısı

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin yaklaşık olarak 9.280 dolar bandında işlem görüyordu. Bu rakam dün görülen 8.800 dolarlık düşük seviyeden bir yükselişe ve geçtiğimiz günlerde görülen 10.000 dolarlık sınırdan bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin 9.500 dolarlık bölgenin üzerinde birçok kez 10.000 doları aşmak için hamle yaptı. Ancak burada karşılaşılan reddetmeler ve 11 yıllık cüzdanın harekete geçerek 50 BTC’lik işlem gerçekleştirmesi fiyatın aşağı yönlü seyretmesine sebep oldu.

Bunların yanında özellikle 11 yıllık cüzdanın Satoshi’ye ait olup olmadığı sorusu ve ilk Bitcoin sahipleri ya da madencilerinin harekete geçerek bir satış baskısı oluşturabilecekleri düşüncesi kripto para biriminin piyasa yapısını değiştirmiş olabilir.

Konsolidasyon ve Volatilite

Piyasanın önemli analistlerinden “Teddy’nin” açıklamalarına göre Bitcoin’i bir başka yükseliş döngüsüne girmeden önce yüksek volatilite yaşayacak. Newsbtc’nin haberine göre analist, kripto para biriminin iki önemli hareketli ortalamaya hızla yaklaştığını ve bu seviyelere yapacağı ziyaretin büyük bir hamleyi tetikleyeceğini açıkladı.Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Burada biraz türbülans bekleniyor… İki güçlü dirence yaklaşılıyor: – 89 ema (siyah) – 21 ema (yeşil).” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Mayıs ayının başlarında görülen genişleme konsolidasyonu, Bitcoin’in 10.000 doların üzerini görmesini sağlayan bir yükseliş sergilemesini sağlamıştı. Dolayısıyla analistlere göre BTC eğer Cloud yapısının üzerinde kalmayı başarırsa büyük bir yükseliş ivmesi yakalanabilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar