X

TrueUSD Nasıl Alınır?

Stablecoin True USD nedir?
11:47
4 Kasım 2020

True USD, ABD dolarına endeksli sabit bir kripto para birimidir. Toplam piyasa değerine göre en büyük 52. kripto para birimi olan TUSD, aslında yükselen stablecoin furyasının en bilinen projelerinden birisi konumunda. İlk olarak 2018 yılının Ocak ayında sınırlı bir yatırımcı kitlesine sunulan TUSD, 2020 yılının Ekim ayında ise 400 milyon dolardan fazla değere ulaştı.

TrueUSD Nedir?

TrueUSD, geleneksel varlıkları tokenleştiren TrustToken platformunun piyasaya sürdüğü bir kripto para birimidir. TrustToken’ın 2018 yılında attığı bu adım Tether’in yanı sıra oldukça önemli olarak görülmekte. Stablecoin’ler kripto para sektöründe ilk başta ciddi tepki çekseler de daha sonra Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin düşüş veya yükselişlerinde sağladıkları güvenli liman özelliği ile devamlı olarak yükselmeyi başardılar.

TUSD bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 52. kripto para birimi olmanın yanı sıra stablecoin’ler arasında da ilk 10 içerisined yer alıyor. Aslında TUSD piyasaya sürüldüğünde bunun arkasındaki isimlerin büyük bir çoğunluğu ICO çılgınlığından kaçmak isteyen yatırımcılara güvenli liman sunulması için söz konusu stablecoin’i piyasaya sürmüştü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ERC-20 tabanlı bir stablecoin olan TUSD, bu amacın çok dışına çıktı ve artık olası her sert harekette yatırımcılara yardımcı olmakta. Yönetim ne kadar fazla ABD dolarını rezervine atarsa, TrueUSD’nin toplam piyasa değerinin de bu kadar fazla artacağı biliniyor. TUSD en yüksek ticari hacme ise tahmin edileceği gibi Binance kripto para borsasında ulaşmakta.

TrueUSD Nereden Alınır?

Peki True USD tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  • TUSD satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna TUSD yazın ve altta açılan TUSD/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “TUSD AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek TUSD alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar