X


Trump’ın Seçilmesi, Bitcoin, Ethereum ve XRP Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Trump kazanırsa kripto para piyasaları ne yaşar?
13:27
4 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükseliş dolu bir Ekim ayından sonra ABD seçimlerinin gölgesinde kalan bir Kasım ayına giriş yaptı. Sadece Bitcoin’in değil aynı zamanda XRP ve Ethereum’un fiyat hareketleri de ABD seçimlerinin gölgesinde kalmış durumda ve bu belirsizliğin tam olarak ne zaman biteceği bilinmiyor.

ABD’deki seçimler 3 Kasım tarihinde sayılmaya başlansa da şu an iki taraf da birbirini hile yapmakla suçluyor ve oyların güvenilirliği bir hayli düştü. Mevcut veriler ve önde gelen kaynaklar ise Donald Trump’ın anketlerde çıkan kötü sonuçlara rağmen gerçekten kazanmış olabileceğini vurgulamakta. Peki ABD başkanı Donald Trump’ın yine seçilmiş olması Bitcoin, Ethereum ve XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

Donald Trump Kazandı Mı?

Aslında Donald Trump’ın 4 yıllık döneminde kripto para sektörüne yönelik attığı adımlara bakıldığında kendisinin kripto para sektörü için faydalı olabileceği görülüyor. Trump bizzat Bitcoin ve kripto paralara karşıt olduğunu belirtse de ABD bu konuda sert hamleler yapmadı ve ciddi regülasyonlar getirilmedi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Trump'tan kaos uyarısı: Sonuç haftalar sonra belli olur

Bunun yanı sıra Donald Trump’ın Twitter hesabından yaptığı bir açıklama da seçimden hemen sonra BTC, ETH, XRP ve diğer bütün kripto paraların önemli bir yükseliş elde edebileceğini göstermekte. Trump konu hakkında yayınladığı açıklamasında “seçimden hemen sonra devasa bir teşvik paketinin onaylanacağını” vurguladı. Trump’ın daha önce onaylamadığı 1,8 trilyon dolarlık teşvik paketinin veya daha yüksek miktarda bir paketin onaylanması, anında BTC ve kripto para sektörünü yükselişe götürebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Trump’ın kazandığının iddia edilmesinden ve bu iddiaların güçlenmesinden sonra ise 13.800 dolar bandından 13.700 dolar bandına kadar çekildi. XRP son 24 saat içerisinde %1,58 yükseliş elde ederken Ethereum fiyatı ise sadece %1’lik bir artış yakaladı.

Aslında Bitcoin ve diğer kripto paraların bu başkanlık belirsizliğinin gölgesinde daha fazla değer kaybettikleri ve yerlerinde saydıkları görülüyor. Bu sebeple seçimin sonuçlandırılması kazanan kim olursa olsun genel kripto para sektörü için olumlu olabilir. Ancak uzmanlar Trump’ın zaferinin Bitcoin, XRP ve ETH’ye daha fazla fayda getireceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar