X


Tokocrypto Coin Nedir?

Tokocrypto (TKO), Eylül 2018'de piyasaya sürüldü ve o yılın Kasım ayına kadar BAPPEBTI kapsamında kayıtlı ilk kuruluş oldu.
17:25
24 Haziran 2021

Tokocrypto, Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve o yılın Kasım ayına kadar Endonezya’nın Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Kurumu (BAPPEBTI) kapsamında kayıtlı ilk kuruluş oldu. Tokocrypto’nun son projesi TKO, benzersiz bir hibrit token modeli sunan ilk Endonezya kripto para birimidir.

Tokocrypto (TKO) Nedir?

TKO, Tokocrypto blok zinciri platformunda çeşitli amaçlara hizmet eder ve kullanıcıların kripto borsalarına, para yatırma ve tasarruf programlarına, platformlar arası DeFi uygulamalarına ve NFT pazarlarına katılmalarına olanak tanır. Toko Token resmi olarak Nisan 2021’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri hem özel hem de kurumsal kullanıcıların dikkatini çekti. Tokocrypto platformu, proje ve gelecekteki gelişimi için önemli bir destek görevi gören Binance ile birlikte oluşturuldu.

Tokocrypto ve Toko Token, Endonezya’daki finans dünyasına devrim niteliğinde teknoloji getirdiğini iddia ediyor. Blockchain teknolojisini ve hibrit token işlevlerini tek bir platformda kullanan ilk şirket olan Tokocypto, Endonezya’daki genel halka merkezi olmayan finansı (DeFi) getiriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tokocrypto platformu, yeni iş fırsatlarını ve topluluk büyümesini teşvik ederek, Endonezyalıların modern bir küresel finansal sistemin parçası olmalarına izin vermek için blok zinciri merkezsizlik yetkilerini kullanır. Platform, büyüyen bir müşteri havuzuna hitap eden çok çeşitli işlevler sunar.

Öte yandan Pang Xue Kai, Tokocrypto’nun kurucusu ve CEO’sudur. Singapur Ulusal Üniversitesi’nden mühendislik derecesi ile mezun oldu ve hemen bir teknoloji kariyerine başladı. Teguh Kurniawan Harmanda, Tokocrytpo’nun baş işletme görevlisidir. 2016 yılında Universitas Gadjah Mada’dan (UGM) kalkınma ekonomisi alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Chung Ying Lai, Tokocypto’nun baş strateji sorumlusudur. 2015 yılında Singapur Ulusal Üniversitesi’nden mühendislik bölümünden onur derecesiyle mezun oldu.

TKO Coin Yorum

Tokocrypto özellikle finans konusunda bir devrim yapmayı amaçladığı için dikkat çekiyor. TKO ise bu konuya hizmet eden bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ancak kripto para biriminin henüz yeni olması sebebiyle her ne kadar ilgi çekse de yatırımcıların şu an için TKO’yu takipte oldukları görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Tokocrypto  Coin, 1,42 dolardan işlem görüyor. 153,578,568 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 243. sırada yer alan  Tokocrypto Coin’in BTC karşısında 0.00004256 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 11,021,361 dolar olan TKO Coin’in dolaşımdaki arzının 108,500,000 TKO Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam TKO  arzının da 500.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

Tokocrypto Coin Nasıl Alınır?

Tokocrypto Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Tokocrypto Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından TKO Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) alarak TKO işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar