reklamı kapat

Porto Riko Blockchain Girişimlerini Destekleyecek

23 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Porto Riko günden güne kripto para endüstrisini destekleyen ve bu alanda yatırımlar yapan bir ekonomiye dönüşüyor. Yerel kaynaklara göre Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı (DDEC) Blockchain Danışmanlık Konseyini duyurdu.

Bu projeyle birlikte bakanlık dolaylı olarak Blockchain altyapılı girişimlere yatırım yapmayı hedefliyor. Proje ilk olarak 15 Mart’ta gerçekleşen Blockchain Unbound etkinliğinde DDEC sekreteri Manuel Loboy tarafından kamuoyuna duyurulmuştu.

Konsey hem özel sektörden hemde kamu kurumlarından çalışanları bünyesinde barındıracak. Hükümetin İnovasyon Ofis Direktörü Luis Arocho, Finans Enstitüsü Komisyonu üyeleri George Joyner ve Laboy Rivieara Blockchain Danışmanlık Konseyi’nin yeni çalışanlarından sadece bir kısmı.

Yerel medya organlarına göre yeni konsey Blockchain teknolojisini kullanarak ülkenin sosyal ekonomik ve politik sorunlarına çözümler üreten platformları belirleyecek. Laboy Rivera hükümetin Blockchain Danışma Konseyi yardımıyla Blockchain teknolojisini kullanan startup’lar için bir takım düzenlemeler yapılacağını duyurdu. Ayrıca Porto Riko’nun ABD Federal Hükümeti ile olan anlaşmasından ötürü bazı iş güvenliği standartlarına uyacaklarını ifade etti.

CNCB’ye konuşan Rivera;

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen kasırga felaketinden önce Porto Riko’nun ihracat teknolojileri ve hizmetleri alanında dünya lideri olması için çalışıyorduk. Bu Porto Riko Valisi Ricardo Rosello’nun ülkesi için sahip olduğu vizyonun bir parçasıydı.

Kripto para girişimleri kurmak amacıyla Porto Riko’ya taşınanlardan biri de Tether’in kurucusu Brock Pierce’dı. Pierce “Crypto Utopia” adlı operasyonları için Porto Riko’yu tercih etti.

Kaynak: Coindoo

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.