X

Theta Fuel Coin Nedir?

Theta Fuel Coin, Theta Network'ün ikinci token’ıdır. 
13:11
12 Aralık 2020

Theta Fuel Coin, Theta Network’ün ikinci token’ıdır. Theta Fuel, Theta blok zincirindeki yerel bir token’dır. TFUEL, bir video akışını paylaşmak veya akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmak veya dağıtmak için aktarıcılara yapılan ödemeler gibi zincir içi işlemlere güç sağlıyor. Aktarıcılar, ağdaki diğer kullanıcılara aktardıkları her video akışı için TFUEL kazanır.

Theta Fuel (TFUEL) Nedir?

Theta Fuel (TFUEL), kullanıcılar tarafından desteklenen bir video platformu olan Theta platformunun yerel kripto para birimidir. Theta platformu şu anda video platformların 3 temel sorun olduğunu ifade ediyor.

Platformun açıklamalarına göre, günümüzün içerik dağıtım ağları erişimden yoksundur ve dünyanın birçok yerinde videonun yeniden arabelleğe alınmasına ve yüksek yükleme sürelerine neden olur. Ayrıca kullanıcılar 4k, 8k ve daha yüksek kaliteli akışlar talep ediyor ve altyapı bu konuda yetersiz kalıyor. Son olarak ise merkezileştirilmiş doğa, içerik oluşturuculara ve platformlara daha az gelir akışı anlamına geliyor. Platform da tam olarak bu sorunlara çözüm sağladığını ifade ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • İzleyiciler, Theta Fuel olarak ödül kazanıyor. Yüksek bant genişliğini ve kaynakları paylaşmak için, izleyiciler artık ağa katıldıkları için ödüllendiriliyor.
  • Daha yüksek kalite, daha akıcı video akışı kullanıcılara sunuluyor. Merkezi olmayan bir eşler arası ağ, akışları küresel olarak verimli bir şekilde sunuyor.
  • Daha düşük video akışı sunma maliyeti. Video platformlarının artık pahalı altyapı oluşturmasına gerek yok, daha fazla yenilik ve benzersiz iş modelleri anlamına geliyor.

Bunlara ek olarak platform açık kaynaklı ağ ve protokol sunuyor. Yani Theta ağını geliştirmek için tüm geliştiricilere ve ortaklara açık bir hizmet veriyor. Bununla birlikte Theta sayesinde video platformları ve içerik sağlayıcıları, izleyicileri için özelleştirilmiş Dapp’ler oluşturabiliyor.

Ayrıca merkezi olmayan video dağıtımını desteklemek için özel olarak tasarlanmış yeni, yerel bir blok zinciri de kullanıcılara sunuluyor. Theta, tüm paydaşları tamamen merkezi olmayan bir şekilde video sunumuna katılmaya motive etmek için uzun vadeli sürdürülebilir bir teşvik mekanizması olarak çalışıyor.

Öte yandan platformun arkasında, Gameview Studios’un ortak kurucusu Mitch Liu CEO olarak, Bilgisayar Mühendisliği Doktorası bulunan Jieyi Long CTO olarak ve Wechat uygulaması için Tencent’te Direktör olan Ryan Nichols CPO olarak bulunuyor.

TFUEL Coin Yorum

TFUEL Coin özellikle arkasındaki platform sebebiyle kullanıcıların pozitif yorumlarını alıyor gibi görünüyor. Ayrıca hem platformun hem kripto para biriminin uzun süredir piyasada olması da güven veren bir etken olarak nitelendiriliyor.

Yatırımcılar genel olarak Theta Fuel Coin’i orta ve uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirirken güncel ve tarihsel verilerin de önemli olduğu görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Theta Fuel Coin, 0,0138 dolardan işlem görüyor. 68.537.192 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 127. sırada yer alan  Theta Fuel Coin’in BTC karşısında 0,00000075 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 6.124.370 dolar olan TFUEL Coin’in dolaşımdaki arzının 4.962.631.792 TFUEL Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Theta Fuel (TFUEL) arzının da 5.000.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

Theta Fuel Coin Nasıl Alınır?

24 Mayıs 2019’da Binance listelenmesinin ardından platformda TFUEL/BNB, TFUEL/BTC, TFUEL/USDT, TFUEL/TUSD, TFUEL/USDC and TFUEL/PAX işlem çiftleri kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

Theta Fuel, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar