X


Tezos CEO’su “Sitem Etti”

Arthur Breitman Tezos hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.
11:00
11 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Eşiyle birlikte Tezos projesini kuran Arthur Breitman projenin piyasada faaliyet göstermeye başlayışından bu yana olan sürece dair yorum yaptı. Changpeng Zhao ve Justin Sun gibi figürlerin aksine Breitman kripto para dünyasında adını sıklıkla duyduğumuz biri değil.

Fransız kökenli Breitman şöyle konuştu:

Tüm bu önemli duyurular dalgasını sevmiyorum. Her şey gösterişten uzak gittiği için bazı insanların Tezos projesinin faaliyete geçtiğinden dahi haberi yok. Bu kültürel bir şey, fazlasıyla Fransız. Amerikan kültürü farklı. Amerikan kültürü övünmeyle bilinir, ancak Fransa’da olabildiğince az övünürsünüz.

Tezos’un piyasada boy göstermesi hiç de kolay olmadı. Bazı skandallar patlak verdi ve Tezos üyeleri arasında bir sürü sorun yaşandı. Projenin diğer ismi Johann Gevers geliştiricilere para ödemeyi reddetti. Arthur & Kathleen Breitman çiftini de Tezos Vakfı’na zarar vermekle suçladı. SEC de olaya müdahil oldu ve iş iyice yokuşa sürüldü. Konuyla ilgili inceleme dosyamızdan Tezos’un tüm hikayesini okuyabilirsiniz.

Tezos ağında PoS konsensüs algoritması kullanılıyor. Ayrıca platformun piyasada hangi yolu izleyeceğine node’lar karar veriyor. İşlemleri onaylamak isteyen Tezos kullanıcılarının 10 bin token’a sahip olması gerekiyor.

Haberimizin yayıma hazırlandığı sıralar Tezos (XTZ) 1,31 dolardan işlem görüyor. Gün içinde stabil bir grafik çizen Tezos, 793 milyon dolar piyasa değeriyle kripto paralar listesinin 18. sırasında yer alıyor.

Kaynak: usethebitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar