X


Tether’den Stablecoin’i USDT için Polygon Hamlesi!

Tether, stablecoin'i USDT'yi Polygon'da (eski adıyla Matic Network) piyasaya sürdü ve kripto para piyasasındaki erişimini genişletti.
16:57
27 Mayıs 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Tether, stablecoin’i USDT’yi Polygon’da (eski adıyla Matic Network) piyasaya sürdü ve böylece kripto para piyasasındaki erişimini genişletti.

USDT’nin Kullanılabildiği 11. Blockchain

Polygon, Ethereum, Solana, Avalanche, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ünden sonra USDT’nin kullanılabileceği 11’nci Blockchain oldu.

Tether, USDT’nin Polygon’daki lansmanının Blockchain ağının ekosistemine yardımcı olacağını söylüyor. Şu anda Polygon üzerinde çalışan 19 binden fazla merkeziyetsiz uygulama bulunuyor. Tether, kullanıcılarının artık parayı bu ekosisteme girip çıkmak ve kazanç sağlamak için USDT’yi kullanabileceğini belirtti.

USDT birçok Blockchain’de mevcut olsa da, en çok kullanıldığı Blockchain’ler Ethereum ve Tron. USDT’nin Tron’daki popülaritesinin ana nedenlerinden biri, Blockchain’in Ethereum’dan daha ucuz ve daha hızlı olması. Yatırımcılar, platformlar arasında para transfer etmek için Tron’da USDT’yi daha fazla kullanıyor. Ancak trader’lar, Ethereum ekosisteminde kalan ürünleri tercih etmeleri halinde Polygon’a geçiş yapabilir.

Öte yandan Tether, USDT’yi daha fazla Blockchain’de kullanıma sunmayı planladığını açıkladı. Şirket, bu haftanın başında, Latin Amerika’ya genişlemesinin bir parçası olarak Meksika pesosuna endeksli stablecoin’ini piyasaya sürmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar