X

Teknoloji Devi Huawei, Blockchain Hizmetini Başlattığını Duyurdu

Huawei ve SDP Bank, SPDB Finwarehouse blockchain çözümünü tanıttı.
18:05
23 Eylül 2021
Teknoloji Devi Huawei, Huawei Cloud İçin Blockchain Hizmetini Başlattığını Duyurdu

Çin merkezli telekomünikasyon devi Huawei, gün içerisinde yaptığı duyuru ile Huawei Cloud için yeni bir blockchain hizmeti başlattıklarını duyurdu.

Huawei Blockchain Hizmetini Duyurdu

Bugün itibarıyla başlayan ve 25 Eylül’e kadar sürecek HUAWEI CONNECT 2021 etkinliği sırasında, Huawei ve SDPB (SDP Bank), SPDB Finwarehouse blok zinciri çözümlerinin lansmanını duyurdu.

Lansman sırasında açıklamalarda bulunan Huawei Başkan Yardımcısı ve Huawei Cloud CEO’su Ping’an Zhang, bugün Huawei Cloud’un blockchain hizmetlerini resmen başlattığını açıkladı. Zhang’a göre, yeni geliştirilen blockchain motoru ile birlikte tek bir zincir saniyede 50.000 ürün bilgisini destekleyecek ve verimi 10 kat arttıracak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şu anda, hizmet ilk aşamada sadece İnternet e-ticaret endüstrisinde uygulanması planlanmaktadır. Ayrıca bu hizmet’in kırmızı şarap ve diğer ürünlerin tüm yaşam döngüsünün sınır ötesi veri izlenebilirliği için kullanılabileceği de ifade edildi.

Ek olarak Huawei Cloud‘un yeni blockchain hizmetinin 10.000 katılımcıyı destekleyeceği ve blockchain tabanlı dijital telif hakkı DCI koruma hizmetlerini açacağı bildiriliyor.

Huawei SDP Bank Ortaklığı

2020 yılında teknoloji devi Huawei, SDP Bank ile bir ortaklık kurdu. İki şirket arasındaki bu ortaklıkla finansal hizmetler için yeni bir model ve sistemleri hedefleniyordu.  Ortaklığın ardından SPDB, Huawei ile birlikte, Bank of Things’i tanıtmak için yenilikçi teknolojiyi kullanmaya ve dijitalleşmeyi keşfetmeye başladılar.

Daha sonra SPDB Finwarehouse, bu verimli ortaklığın sonucunda meydana gelmiş bir oluşum olarak karşımıza çıktı. Huawei,  blockchain tabanlı çözümü ile endüstriyel tedarik zincirlerini hedeflerken ek olarak bu hizmet taşınabilir depolama özelliklerinin yepyeni bir şekilde yönetilmesine olanak tanıyacak.

Yeni blockchain çözümü, yapay zekanın yanı sıra çok boyutlu veri doğrulamayı kullanacak ve Huawei Cloud’u temel alacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar