X


Tanınmış Analist Cardano (ADA) Fiyatında Düşüş Bekliyor! 100x İçin Gerekenleri Sıraladı!

Cardano (ADA) hakkında detaylı bir analiz yapan uzman isim bazı konularda yatırımcıları uyardı!
23:25
24 Ağustos 2021

ADA fiyatının 100 kat yükselmesi mümkün mü? Lark Davis kısa süre önce bunun değerlendirmesini yaptı. Ünlü analiste göre fiyat gayet güzel yükseldi ancak önemli bir geri çekilme yaşayacak. Bu geri çekilmenin çok sayıda yatırımcıyı sıkıntıya sokabileceğini düşünen Lark Davis gerekçelerini açıklıyor.

Cardano (ADA) Fiyatı Düşecek

Davis, mevcut fiyat hareketini “söylentide al, haberde sat” olarak tanımlıyor. Yani ağ güncellemesinin gelişiyle birlikte beklentiyi fiyatlayan yatırımcılar ciddi satış yapacak ve fiyat geri çekilme yaşayacak. Fiyatın kısa vadede daha fazla yükselmesini beklemeyen Davis önümüzdeki ay içinde yaşanacak düşüşle ilgili bir hedef paylaşmadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu iddialarını desteklemek için yukarıdaki grafiği paylaştı. Alım yapan kullanıcılar güçlü bir türbülansa hazırlanmalı, henüz Cardano (ADA) yatırımı olmayanlar ise geri çekilmeyi beklemeli diyen Davis önümüzdeki ay haklı çıkmayı umuyor.

Cardano (ADA İçin Gerçekçi Hedefler

Lark Davis yatırımcıların gerçekçi fiyat hedeflerine sahip olmasını istiyor. Cardano (ADA)’nın piyasa değeri olarak Ethereum (ETH) ile aynı seviyeye gelmesi halinde bile yapabileceği maksimumu hareket %400 olacaktır. Yani fiyatın 10 dolar olması mümkün ancak şu an için bunun olmasını beklemiyor.

Cardano (ADA) için ciddi bir sorun da token yakım süreçlerinin şimdilik olmaması, toplam arzı çok fazla olan ADA bu konuda bazı adımlar atmak zorunda diyor. Hoskinson (Cardano Kurucusu) yakın zamanda bununla ilgili bir yakma protokolünün geliştirildiğini ve projelerin bu konuya destek vermesini sağlayacaklarını açıklamıştı.

Cardano (ADA) 100x Yapabilir Ama Bu Şartlar Var

Cardano (ADA) henüz çok fazla eksiğe sahip, örneğin günlük işlem sayısı sadece 82.000 ve düşük NFT satış hacmi dışında ağda bir hareketlik bulunmuyor. Üstelik şimdilik sadece 2 milyon Cardano (ADA) adresi var ve bu sayı son derece düşük görünüyor.

“Sadece Ethereum ve Cardano savaşacak olsaydı çok kolay bir savaş olurdu. Ama aynı zamanda pazar payı arayan BSC, Polygon, Solana, Terra, Avalanche, Zillqa, Elrond, Polkadot ve daha fazlası var. Üstelik bu projelerin bazıları Cardano (ADA)’nın çok daha ilerisinde bulunuyor”.

ADA için daha fazla bu denli büyük fiyat hareketi beklemeyen Lark Davis fiyatın katlanmasını aşağıdaki şartlara bağlıyor. Aşağıdaki şartlar sağlanırsa fiyat 50-100 kat artabilir.

  • Cüzdan sayısının 2 milyondan en az 1 milyara çıkması gerekiyor. Büyük bir ülkenin resmi olarak Cardano (ADA) kullanmaya başlaması buna yardımcı olabilir.
  • Günlük işlem sayısının 82.000’den 5 milyon seviyelerine çıkması gerekiyor.
  • Ağdaki parasal hareketliliğin günlük 100 milyar doları aşması gerekir.
  • Cardano (ADA) ağındaki kilitli varlıkların 1 Trilyon doların üzerine çıkması lazım.

Evet eğer yukarıdaki 4 hedef gerçekleşirse Cardano (ADA) fiyatı 100 katına çıkabilir.

Elbette kripto para piyasaları son derece ciddi risk içerir ve internet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar