X


Stablecoin’ler Adına İsviçre’de Büyük Bir Adım Atıldı

Önemli stablecoin projelerinin de dahil olduğu büyük bir adım İsviçre’de atıldı. 
10:12
24 Temmuz 2020

2020 yılında stablecoin’lerin büyük gelişme kaydetmiş olması bir sır değil. Bunu göz önünde bulunduran stablecoin topluluğunun da İsviçre’de uluslararası bir stablecoin organizasyonu kurduğu ortaya çıktı. 23 Temmuz’da yapılan açıklamalara göre, Dünya Stablecoin Derneği veya kısaca WSA olarak adlandırılan Cenevre merkezli kuruluş, kripto para birimi borsası VirgoX ve Blockchain sermaye piyasaları şirketi Global Digital Assets tarafından başlatılacak.

Stablecoin Projeleri

VirgoX CEO’su Adam Cai, girişimin nihai amacının tüm büyük stablecoin projelerinden oluşan gerçek ve tarafsız küresel birlik oluşturmak olduğunu belirtti. Cai’nin açıklamalarına göre, WSA halihazırda Tether (UDST), USD Coin (USDC), Dai (DAI) ve HUSD gibi büyük stablecoin projeleriyle zaten görüşmeler yürütüyor. Cai, bu şirketlerin 2020’nin sonuna kadar WSA’ya katılmayı hedeflediğini belirtirken, kuruluşun şu an da ilk döneminde olan yeni stablecoin projelerini değerlendirdiği ifade ediliyor.

Öte yandan Cai, stablecoin projelerinin önündeki en büyük engelin benimsenme sorunu olduğunu dile getirdi ve bu sorunu şu sözlerle açıkladı:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sadece işlem çiftleri değil, küresel ödeme ve sınır ötesi ödemeler de benimsenmeli.

WSA Üyeliği

Başlangıçta iki kurucu firma ve kurumsal müşteriler için akıllı sözleşme denetimleri, teknik inceleme ve eğitim sunan bir Blockchain şirketi BlockGeeks WSA’ın ilk üyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında WSA’e Kanada dolarına sabitlenmiş QCAD ve Polychain destekli merkezi olmayan finans protokolü Ren gibi büyük global stablecoin projeleri de katıldı.

Bunların yanında Cai’nin açıklamalarına göre, ilgili stablecoin projeleri, stablecoin’lerin gelişimini tartışmak ve diğer stablecoin projeleriyle işbirliği fırsatlarını araştırmak için İsviçre’de düzenlenen aylık online seminerlere ve yıllık konferanslara katılacak.

Görüşmeler yürütülen USDT, USDC ve DAI gibi stablecoin projelerinin yanı sıra diğer üyeler arasında BRZ, CBRL, Peg Network, QC, Stably, USDK, XDB gibi stablecoin’le ilgili girişimler ve Nova Club, Alpha Sigma Capital ve Beijing merkezli Consensus Labs gibi sermaye grupları yer alıyor. Açıklamaya göre WSA, işletmeler, devlet kurumları ve stablecoin endüstrisini savunan diğer aktif firmalar gibi çok sayıda şirketi ağırlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar