X

Blockmason Credit Protocol Nedir?

Blockmason Credit Protocol kendisini, “Blockchain devrimi için bir kuruluşuz” sözleri ile ifade ediyor.
11:48
24 Temmuz 2020

Blockmason Credit Protocol, geliştiricilerin kullanıcılar için dünya çapında merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarını sağlayan temel katman Blockchain teknolojileri geliştiren bir platformdur. Blockmason Credit Protocol kendisini, “Blockchain devrimi için bir kuruluşuz” şeklinde tanımlıyor.

Blockmason Credit Protocol

Dünya standartların Blockchain teknolojisi inşa eden Blockmason Credit Protocol, teknoloji ile etkileşim şeklini değiştirecek temel katman çerçevelerini geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca platform, “işlevsel temel katman teknolojisi ve kullanışlı DApp’ler sunan tek Blockchain teknoloji şirketlerinden biri olmaktan gurur duyduklarını” da ifade ediyor.

Herkes için daha iyi Blockchain uygulamaları geliştirmeyi odak noktalarına koyduklarını ifade eden Blockmason Credit Protocol, en son projeleri Link’in geliştiricilerin ve kullanıcıların programlı Blockchain’leri ile bunları kullanan uygulamalarla etkileşimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan platformun ilk ürünü olan Credit Protocol de karşılıklı olarak onaylanmış borçların veya kredi yükümlülüklerinin Blockchain’e kaydedilmesi ve kalıcı olarak saklanması için standartlaştırılmış ve güvenilir bir yol sunuyor.

Bunlarla birlikte projenin arkasında da güçlü bir takım bulunuyor. 2018 yılında, Yılın Yükselen Girişimcisi ödülünü alan ve daha önce Lefkoşa Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Anthony DiIorio, Blockmason Credit Protocol’un CEO koltuğunda oturuyor. Bununla birlikte Blockchain News’in kurucusu olan Richard Kastelein de projenin kurucuları arasında yer alıyor.

BCPT Coin Nedir?

Aslında Blockmason Credit Protocol Token (BCPT), platformun Credit Protocol kolunu destekleyen bir token olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca BCPT coin, Ethereum Blockchain’ine verilerin kaydedilmesini sağlamak için gereken bir ERC-20 yardımcı programı olarak da tanımlanır.

Piyasa hacmi bakımından 720. sırada yer alan BCPT coin, yazının yayına hazırlandığı sırada 0.0270 dolardan işlem görüyordu. BCPT BTC işlem çiftine bakıldığında ise token’ın BTC karşısında 0,00000284 BTC ile işlem gördüğü ifade edilebilir. Bununla birlikte CoinMarketcap verilerine göre BCPT BTC işlem çiftinde BCPT coin’in son 24 saat içinde Bitcoin’e karşı %7 değer kaybettiği de görülüyor.

Bunların yanında piyasa değeri 3.145.294 USD dolar bandında olan BCPT coin’in 24 saatlik işlem hacmi de 1.010.055 USD. Ayrıca toplamda hedeflenen toplam arzın tamamı olan 116.158.667 BCPT’nin de halihazırda dolaşımda olduğu görülüyor.

BCPT Coin Yorum

Özellikle BCPT coin’in, Binance Chain’de çalışmaya başlamasının ardından projenin oldukça büyük ses getirdiğini ve BCPT yorumlarının arttığını belirtmekte fayda var.

Bunun yanında yatırımcılar da BCPT coin ile ilgili pozitif düşüncelere sahip gibi görünüyor. Investing’deki BCPT yorumlarına göre genel itibari ile yaptıkları yatırımlarda karlı çıktıklarını dile getiren yatırımcılar, BCPT coin’i sevdiklerini belirtiyor. Ancak tabii ki karın yanında zarar ettiğini dile getiren yatırımcıların olduğunu belirtmekte de fayda var.

Ayrıca BCPT coin’in arzı az olduğu için değerli bir coin olduğu yorumları da yapılıyor.

BCPT Coin Nasıl Alınır?

BCPT Coin’i, en aktif işlem gördüğü ve dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca Binance’ de bcpt/btc gibi işlem çiflerinden de faydalanabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar