X


Son Düşüşü Tahmin Eden Analist Açıkladı! BTC, ETH ve SOL’da Büyük Artış Bekliyor

Kripto piyasasındaki son düşüşü doğru bir şekilde tahmin eden analist, piyasa yorumunu güncelledi.
17:46
24 Eylül 2021
Son Düşüşü Tahmin Eden Analist Açıkladı! BTC, ETH ve Bu Altcoin'de Büyük Artış Bekliyor

Bitcoin ve Ethereum‘daki son çöküşü doğru bir şekilde tahmin eden popüler kripto para analisti, kripto para piyasası ve bazı kripto para birimleri hakkında dikkat çeken tahminlerde bulundu.

“Ethereum Dibe Vurmuş Görünüyor”

Smart Contracter takma adlı kripto para analisti yeni piyasa güncellemesinde, popüler altcoin Ethereum’un artık dibe vurmuş gibi göründüğünü belirtti.

“Piyasadaki son çöküşle birlikte bence büyük bir düzeltme yaptı ve muhtemelen burada zaten dibe vurduk. Dolayısıyla artık yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan ünlü analist Ethereum’un Temmuz ayındaki yükselişteki fiyat hareketini vurgulayarak, kripto para biriminin Elliot Waves teorisinden beş dalgalı bir yükseliş modelini tamamladığını belirtti. Elliot Waves teorisi, bir dizi dalga aracılığıyla grafiklerde kendini gösteren kalabalık psikolojisini kullanarak gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeyi amaçlayan bir analiz yöntemidir.

Teoriye göre, bir varlık, yükseliş trendinde beş dalgalı bir döngüyü tamamladıktan sonra önemli bir geri çekilme (ABC dalgası) geçirir.

Smart Contracter, 4.000 doların hemen altında bir çıkış yaptıktan ve beş dalga dürtüsünü tamamladıktan sonra, ETH‘nin 2.700 dolara doğru geri çekileceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

Ayrıca CoinMarketCap’ten alınan verilere göre lider altcoin Ethereum (ETH), geri çekilmeden bu yana ETH istikrarlı bir şekilde toparlandı ve 3.150 dolar seviyesine kadar ulaşmayı başardı. Ancak ETH gün içerisinde yeni bir düşüş başlattı ve içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 2.890 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ek olarak Smart Contracter, beş dalga dürtüsünün ardından Ethereum’un düzeltmesini tamamladığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesi için hazır olduğunu belirtti.

“Buradan tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkan bu beş dalgalı yükselişe benzer yeni bir tür dürtüsel hareket bekliyorum”

Bitcoin’de Artış Bekleniyor

Analist, Bitcoin‘in Ethereum’a çok benzediğini ve bir ABC dalgası düzeltmesinden sonra fiyatın büyük olasılıkla daha da yükseleceğini söyledi. İçeriğini hazırlandığı sırasında, lider kripto para birimi Bitcoin 42.250 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

“Ethereum’da olduğu gibi, muhtemelen Bitcoin’de de biraz daha yükseğe çıkacağız ve sonra yeni bir düzeltme yapacağız. Eğer ABC düzeltmesi tamamlandıysa, yeniden tüm zamanların en yüksek seviyelerine yeni bir dürtü başlatacağımızı söylemeye devam ediyorum.”

Solana Geri Dönecek

Smart Contracter ayrıca, akıllı sözleşme platformu Solana‘nın (SOL) özellikle yükselişte olduğunu ve altcoin pazarındaki en güçlü toparlanmalardan birine sahip olacağını öngörüyor.

“BTC ve ETH dipte olduğunda, SOL‘un en sert toparlanacağını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını ve bu seviyelerde yer almaya başlayacağını düşünüyorum. Eyleme geçirilebilir bir kurulum yok. Gerekirse ortalamayı düşüreceğim.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar