X


Kraken’in Hukuk Direktörü: Wall Street Tarzı Regülasyonlara Hazır Olun

Kraken'in Hukuk Direktörü Marco Santori, kripto para endüstrisine Wall Street tarzı düzenlemelerin getirileceğini düşündüğünü ifade etti. Santori'ye göre tek gerçek çözüm, SEC ile uzlaşma yoluna girmek.
17:00
24 Eylül 2021

Kripto para borsası Kraken’in Hukuk Direktörü Marco Santori’ye göre, kripto para ekosistemi ‘Wall Street tarzı’ regülasyonlara hazır olmalı.

Konuyla İlgli Bloomberg’e Konuştu

Marco Santori regülasyonlar konusundaki fikirlerini paylaştı:

Kripto para endüstrisinin, Wall Street benzeri regülasyonlarla karşı karşıya kalacağına inanmıyorsanız, hayal dünyasında yaşıyorsunuz demektir. Yetkililer, özellikle son birkaç aydır kripto para ekosistemine ağır eleştiriler getiriyor. Başta stablecoinler ve merkeziyetsiz borsalar olmak üzere birçok konuyu sorun ediyor. Devlet otoriteleri ve SEC yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar yoğunlaştıkça, kripto para alanında faaliyet gösteren firmaların üzerindeki baskılar artıyor ve bu durum onları daha da zor bir duruma düşüyor.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

SEC, Kripto Para Firmaları İle Mücadele İçinde

Bu ayın başında SEC, Coinbase’in Lend ürününü piyasaya sürülmesiyle birlikte, devam edilmesi halinde borsaya dava açmak ile tehdit ederek bir uyarı yayınladı. Duyurunun ardından Coinbase’in CEO’su Biran Armstrong, bu uyarıyı eleştiren ve bu tutumun üzerine düşünülmemiş kabataslak bir düşünce olduğunu ifade eden bir dizi tweet attı. Bu bildirinin yayınlandığı tarihte de birçok ekosistem lideri Coibnase’e destek verdi. Ancak SEC’in baskısı nedeniyle, Coinbase sonunda Lend ürününü sunmaktan vazgeçmeye karar verdi.

Santori: Tek Gerçek Çözüm Uzlaşma

Santori, kripto para endüstrisindeki çoğu liderin aksine, açık bir işbirliğinin tek gerçek çözüm olduğuna inanıyor. Kraken’in Hukuk Direktörü Santori konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

“Regülatörlere karşı bu tarz katı bir tavrı destekleyemem. Bu tutumun başarılı olmadığını, geçmişe bakarak anlamak zor olmasa gerek. Ayrıca deneyimlerimizden yola çıkarsak, SEC’nin de tartışmaya açık olduğunu anlayabiliriz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar