X


Çin Yasağının Etkileri Bu İki Kripto Paraya Ağır Darbe Vurdu: Kayıplar Yüzde 20’nin Üzerinde

Çin'in hamlesi bölgede faaliyet yürüten Huobi, OKEx ve Binance gibi borsalarını doğrudan ilgilendiriyor.
14:55
24 Eylül 2021

Kripto para piyasası, Çin yasağının ardından kızıla büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin 40.000 dolarlık fiyat bandına gerilerken altcoin’lerde kayıplar artıyor. Çin’in hamlesi bölgede faaliyet yürüten Huobi, OKEx ve Binance gibi borsalarını doğrudan ilgilendiriyor. Bu kripto para borsalarının yerel token’ları piyasa düzeltmesinde en büyük darbeyi alan kripto paralar arasında yer aldı.

Huobi Token ve OKB Token Ağır Darbe Aldı

CoinGecko verilerine göre Huobi Token (HT) %23 düşüşle 9 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte OKEx platformunun yerel kripto para birimi OKB Token (OKB), %20’nin üzerinde gerileme ile 13 dolara düşüş kaydetti. CoinGecko’dan elde edilen verilerde son 24 saat içerisinde en büyük yüzdeyle düşüşe sahip ilk iki token konumunda HT ve OKB yer alıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Çin’in daha sert önlemleri, artık kriptoyla ilgili tüm hizmetleri hedefliyor. İnsanların fiat para birimlerini kripto varlıklara dönüştürmesine izin veren herhangi bir platform yasa dışı faaliyet sağlayan kurum olarak değerlendirilecek. Hem Huobi hem de OKEx, Çin’de güçlü operasyonlar yürüten platformlardır. Yıllar önce ülkede faaliyete başlayan bu dev kripto para borsaları, Çin yasağından darbe aldı.

Binance ise platformda Çin yuanı OTC hizmetleri sunuyor. Ancak Binance’in yerel kripto parası Binance Coin (BNB), diğerlerine kıyasla daha az bir oranla düşüş kaydetti. BNB %7’i aşkın düşüşle 343 dolara geriledi.

Çin Yasakları

Kripto topluluğu Çin yasaklarına alışmış bir şekilde gelişmeleri takip etti. Çin yasakları, piyasanın kritik bir dönemeçte olduğu dönemlerde gündeme gelmesiyle biliniyor. BTC‘nin kritik direnç noktası 45.000 doları test ettiği anda gelen olumsuz haber, piyasada FUD’a yol açarak düşüşü tetikledi.

Bitcoin balinaları 40.000 dolarlık seviyeyi alım fırsatı olarak değerlendirerek çantalarını doldurdu. Balinalar yüklü alımlarla dipten alım fırsatı olarak mevcut dönemi değerlendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar