X


Son Dakika: Dev Teknoloji Şirketi Dolaylı Kripto Para Yatırımını Açıkladı! İşte Detaylar

En büyük çip üreticisinin dolaylı kripto yatırımı ses getirdi.
21:36
13 Ağustos 2021

Çip devi Intel yakın zamanda kripto para borsası Coinbase’in hisselerinden aldı. Bugün yapılan duyuruya göre şirketin 3.014 adet Coinbase (COIN) hissesi bulunuyor. Bu yılın ilk çeyreğinde kriptoyla alakalı herhangi bir yatırımı olmayan şirketin Haziran sonu itibariyle aldığı ve yeni duyurduğu bu hisseler kripto para topluluğunda büyük ses getirdi.

Intel Dolaylı Kripto Yatırımını Açıkladı

Intel yaklaşık 800.000 dolarlık bir hisse alımı yapmış olabilir. Ancak kripto paraların ve borsaların dev şirket tarafından kabulüne işaret eden bu adım ilerleyen süreçte daha büyüklerinin habercisi olabilir. İkinci çeyrek verilerinin açıklanmasıyla birlikte kripto paralara dolaylı veya direkt olarak yatırım yapan çok sayıda şirket ifşa oldu.

Ekim ayı itibariyle üçüncü çeyrek verilerinin açıklanacağını düşünürsek ilerleyen süreçte kripto para piyasalarına daha fazla olumlu haberin akacağını tahmin edebiliriz. Çok sayıda şirket geleceğe dönük yatırım için ufakta olsa kripto odaklı hisselerden alabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase Hisseleri Artışta

Kripto para piyasalarının hareketlenmesiyle birlikte Coinbase hisselerinin de değeri artıyor. Bugün %5 artışla 261,7 doları gören Coin hisseleri 9 Ağustos tarihinde 280 dolara kadar çıkmıştı. Şirketin ikinci çeyrek verileri son derece tatmin ediciydi. Yıllık 8 Milyon kullanıcı hedefleyen şirket bu hedefine koşmaya devam ediyor.

Üstelik yeni kripto paraların listelenmesi konusunda daha hızlı davranan borsa, ticaret hacmini de artırıyor. Yakın zamanda yapılan bir duyuruda Coinbase’in yasal olan tüm kripto varlıkları listeleyerek son derece geniş bir yelpazede hizmet vereceğini okumuştuk. Şirket bu konuda kararlı ve süreçlerini iyileştirmek için elinden geleni yapıyor.

Öte yandan Türkiye dahil birçok ülkede pazar payı almak için çalışmalarına devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar