X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analiz ve Yorumları

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano'da (ADA) son durum.
19:54
13 Ağustos 2021
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analiz ve Yorumları

Kripto para piyasası son dönemde oldukça dalgalı bir performans sergiliyor. Geçtiğimiz gün piyasadaki düşüşle birlikte lider kripto para birimi 44.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Bugün itibarıyla piyasa yeniden yönünü yukarıya çevirdi. Piyasadaki son yükselişle birlikte Bitcoin ve altcoin’lerde durum ne?

Bitcoin (BTC)

12 Ağustosta Bitcoin (BTC) 46.000 dolar kilit direnç seviyesini yeniden test etti. Fiyat 46.000 dolar seviyesini aştı ancak o bölgede fazla tutunamadı ve BTC fiyatı yeni bir düşüş başlattı. Bitcoin’deki bu sert düşüş fiyatı gün içerisinde 44.000 dolar seviyesinin de altına çekti.

43.926 dolar seviyesinden yönünü tekrar yukarıya çeviren lider kripto para birimi yeni bir yükseliş trendi başlatarak gün içerisinde 46.649 dolar seviyesine kadar yükseldi. Öte yandan BTC/USD paritesi bu gece iki saatlik EMA55 bölgesine toparlandı ve boğalar bu ortalama fiyat seviyesinin üzerinde bir yer edinmek için mücadele ediyor. Boğalar bu bölgede mücadeleye devam ederse Bitcoin fiyatı yeniden 47.745 dolar seviyesi alınabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %5’lik bir artışla 46.407 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum’daki yüklü satışlar, fiyatı dün sabah 3.235 dolar seviyelerinden 3.000 dolarlık psikolojik desteğe iten güçlü bir düşüş eğilimi oluşturdu. Günün sonunda, ayılar bu desteği delmeyi başardı, ve Ethereum fiyatı yeniden 2.984 dolara dokundu.

Bununla birlikte Ethereum (ETH), lider kripto para birimindeki ve genel piyasadaki artışla birlikte yeniden 3.000 dolar barajını geçti ve 3.258 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Ayrıca Ethereum’un işlem hacminde bir düşüş yaşandı, bu düşüş yatırımcıların olası bir artış için birikim yaptığı anlamına geliyor olabilir. Bu senaryoda, Ethereum’un yeniden bir yükseliş trendi başlatması popüler altcoin’de fiyatı 3.340 dolar’a kadar çıkartabilir.

Bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, içeriğin hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6,77’lik bir artış yaşarken, lider altcoin 3.209 dolar bandında hareket ediyor.

Cardano (ADA)

Son dönemin gözde kripto para birimlerinden olan Cardano (ADA), son 24 saatte %15 artış yaşayarak günün en büyük kazanan oldu. Ayrıca popüler altcoin ADA, Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 doların üzerine çıkarak yatırımcılarını sevindirdi.

Cardano (ADA), piyasadaki artışın da etkisiyle birlikte günlük grafikte 2 dolar direncini aşarak 2.03 dolara dokundu. ADA’daki bu yükselişe artan işlem hacmi de eşlik ediyor. Popüler altcoin’deki ve işlem hacmindeki bu artış, bazı trader’ların pozisyonlarını sabitlemiş olabileceğini işaret ediyor.

Ayrıca ADA‘nın 2 dolar bandını aşağı yönde kırması popüler altcoin’in fiyatını yeniden 1.8950 dolar seviyesine çekebilir. İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla Cardano (ADA), CoinMarketCap verilerine göre %17.9’luk artışla 1,99  dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar