X


Fenerbahçe Token (FB) Güncel Dolaşım Arzı Kaç? FB Token Hakkında Önemli Detaylar!

Kafa karışıklıklarını geride bırakın. Direkt olarak blokzincir analizi yaparak dolaşımdaki arzı bulabiliriz.
22:31
13 Ağustos 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bugün 14:03 itibariyle Paribu borsasında Fenerbahçe Token (FB) işlemleri açıldı. Kullanıcılar ilk yarım saat boyunca sistem hatalarıyla mücadele etmek zorunda kalsa da gün içinde ciddi miktarda token satışı gerçekleşti. Fiyatı 35 TL’den açılan FB Token 160 TL’ye kadar çıktı. Yani ilk piyasa çıktığı dakikalarda alım yapan kullanıcılar %300’ün üzerinde kazançla ellerindeki varlıkları satabildi.

Fenerbahçe Token (FB) Dolaşım Arzı

Kafaları karıştıran önemli bir konu gün boyunca bu oldu. Kimi yatırımcılar sadece 500.000 adet tokenın dolaşımda olduğunu söylerken bazı yatırımcılar bu rakamı 8,5 milyon olarak telaffuz etti. Ancak Ethereum ağında çalışan projenin ne kadar dolaşım arzına sahip olduğunu tespit etmek oldukça kolay.

Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi Fenerbahçe Token (FB) projesinden Paribu cüzdanına kripto varlıkların transferi sabah 10:07 gibi yapılmış. Transfer işlemi için 17 dolardan biraz fazla fee ücreti ödenmiş.

Toplam yapılan transfer 2 milyon 180 bin adet olarak görülüyor. Bunun 500.000 adetinin ICO yatırımcılarına dağıtıldığı ve satışa açıldığı biliniyor. Kalan 1 milyon 680 bin adet FB token ise merak konusu oldu. Bu varlıklar 15 TL’den alım yapan kullanıcılara dağıtılmış olabilir. Borsanın tahta yapıcı olabilmesi için borsa tarafından satışa sunuluyor da olabilir. Yani tam olarak kalan miktarın ne yapıldığı bilinmiyor. Ancak şu an 2 milyon 180 bin adet tokenın dolaşımda olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Seneye Nisan ayında 4,68 milyon adet daha token dolaşıma sokulacak ve her yılın nisan ayında 25 yıl boyunca bu devam edecek. Bununla birlikte mayıs ayı itibariyle ICO yatırımı yapan kullanıcıların token kilitleri açılmaya başlanacak. Yani önümüzdeki yıl nisan ayıyla birlikte dolaşım arzı ciddi anlamda artacak.

Fenerbahçe Token (FB) Fiyatı

Gün içinde 160 TL’ye ulaşan FB Token büyük bir ihtimalle listelenme ATH’sini bu rakamla yapmış oldu. Sadece 8 saatte 15,6 milyon FB token alınıp satıldı. Yani 1,5 milyar TL işlem hacmine ulaşıldı.

Listelendiği saatte ilk satışlar 32 TL’den yapıldı. Fiyat ilk 1 saat boyunca 50 TL – 80 TL bandını zorladı. Bu zaman diliminde alım yapmayı başaran kullanıcılar en az %100 kazançla elindeki varlıkları satabildi. Çok sayıda kullanıcı uzun vadeli yatırım seçeneği olan 15 TL’den alım yaptığı için yatırımlarının %1000 kazanca nasıl ulaştığını izlemekle yetindi. Kısıtlı arz olan 500.000 adetten alamayan kullanıcıların yatırımları 10 katına kadar çıktı. Elbette bu tokenlar önümüzdeki sene mayıs ayı itibariyle satılmaya başlanacak. Ancak çok büyük bir sorun olmadığı sürece 15 TL’den alım yapan kullanıcıların seneye bu varlıkları ciddi kazançlarla satacağını söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar