X


Son Dakika: Binance Çin İle Tüm Bağlarını Koparıyor!

Elde edilen son bilgilere göre Binance de Çin’den tamamen çekilen ve işlemlerini kapatan borsalar arasında yerini aldı. 
09:00
13 Ekim 2021

Çin’in baskıları karşısında birçok kripto para borsası ülkedeki kullanıcılara hizmet vermeyi durduracaklarını açıkladı. Bu noktada adıma tan son büyük borsa ile Binance oldu.

Çinli Kullanıcılara Hizmet Verilmeyecek!

Yapılan açıklamalara göre yerel düzenleyici gereksinimlere yanıt olarak Binance C2C, CNY işlem bölgesini 31 Aralık 2021’de listelerinden kaldırıyor. Buna ek olarak yapılan açıklamalarda Binance, platform kullanıcılarının bir takibini yapacağını ve Çin anakarasında kullanıcıların olması durumunda hesapların yalnızca para çekme moduna geçirileceğini ifade etti.

Bu doğrultuda bahsi geçen kullanıcılar sadece para çekmek ve pozisyonlarını kapatmak için platformu kullanabilecek. Binance, hesap değişikliğinden 7 gün önce ilgili kullanıcıları e-posta ile bilgilendirecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance ve Çin Süreci

Aslında Binance 2017 yılından bu yana Çin’den çekilmiş durumda. Ancak atılan bu adım Çin’in son yasaklarına borsanın en net yanıtı oldu.

Binance konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise “Binance, 2017 yılında Çin pazarından çekildi ve Çin’de borsa işlemlerine izin vermiyor. Binance, uyumluluk yükümlülüklerine her zaman büyük önem vermiştir ve yerel düzenleyici kurumların ilgili gereksinimlerine her zaman sıkı bir şekilde uymuştur.” sözlerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar