X

Bitcoin (BTC) ATH’ye Yaklaşıyor! 94 Milyon İnsan Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazır

BTC, gelişmekte olan ülkelerden gelen potansiyel talebin ortasında yeni ATH'ye yaklaşıyor.
08:45
13 Ekim 2021
Bitcoin (BTC) ATH'ye Yaklaşıyor! 94 Milyon İnsan Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazır

Kripto para piyasası, özellikle çoğu altcoin fiyat düzeltmesi yaptıktan sonra yeniden yeşile döndü. Öte yandan Bitcoin, geçtiğimiz gün yeniden kısa bir süreliğine 57.000 doların üzerine çıkarak bir yükseliş durumu sergiliyor.

Boğalar ATH İçin Mücadele Ediyor

İçeriğin kaleme alındığı sırada, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 56.140 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor. Boğaların, özellikle 60.000 dolar seviyesine bu kadar yaklaşılmışken, tüm zamanların en yüksek seviyesine olan yolculuktan vazgeçmeleri pek olası değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasa değeri bakımından liderlik konumunda bulunan Bitcoin (BTC), Geçtiğimiz gün yeniden 57.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü. Fiyat şimdi düzeltme yapsa da analistler Bitcoin’de yakın vadede daha fazla artış bekliyor.

94 Milyon İnsanı Kripto Paraları Kabul Etmeye Hazır

Bank of America’nın yakın tarihli bir raporuna göre, çeşitli gelişmekte olan ülkelerden yaklaşık 94 milyon insan, dijital varlıkları hiperenflasyon tarafından tartılan daha istikrarlı yerel, ulusal para birimlerine tercih edecek.

Üstelik bu rakam, dünyadaki banka hesabı olmayanların yüzdesi dikkate alındığında önemli ölçüde artış gösterebilir.

Borsalardaki azalan Bitcoin rezervlerine paralel olarak arz önemli ölçüde daralacaktır. CryptoQuant’a göre, “eğer gelişen pazarlarda dijital altına hücum gerçekten başlarsa, önümüzdeki birkaç ay kesinlikle aşırı ısınacak.”

Bitcoin Fiyatı Önemli Desteğin Üzerinde Tutunuyor

58.000 dolardan başlayan Bitcoin fiyat düzeltmesi,% 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi etrafında destek sağladı. Daha da aşağı, 50% Fibo yeşil talep bölgesini güçlendiriyor.

Bu iki alıcı tıkanıklık alanı sağlam olduğu için, Bitcoin‘in olumsuz yönde endişelenecek çok şeyi yok. Bu, alıcıların 60.000 doların üzerine çıkmaya odaklanabileceği anlamına geliyor.

Genel olarak BTC grafiğine bakıldığında ise, özellikle günlük grafikte Bitcoin için yükseliş bekleniyor. MACD, ortalama çizginin üzerine çıktıkça, oranlar yükseliş trendi lehine artar. 58.000 doların üzerinde teyit edilmiş bir kırılmanın, boğaların piyasadaki pozisyonunu ve etkisini güçlendireceğini ve böylece daha fazla kazanç için bir öncelik oluşturacağını unutmayın.

Bitcoin Teknik Veriler

Spot oranı: 56.140 dolar

Trend: Yükseliş eğilimi

Volatilite: Düşük

Destek: %61.8 ve %50 Fibonacci

Direnç: 58.000 dolar ve 60.000 dolar

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar