X


AVAX, SOL ve ADA Fiyatları: Avalanche, Solana ve Cardano Yorum

Bitcoin fiyatının bir miktar gerilemesi ile Avalanche, Solana ve Cardano fiyatlarında da farklı sinyaller alınıyor gibi görünüyor.
10:10
13 Ekim 2021

Geçtiğimiz günlerde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yükseliş grafikleri çizerken altcoin’lerin nispeten sakin kalmış ve hatta bazıları düşüş grafikleri çizmişti. Dün Bitcoin fiyatının bir miktar geri çekilmesi ile birlikte fonların bir kısmının altcoin’lere kaydığı görülüyor. Ancak bir altcoin rallisinden henüz söz edemiyoruz.

Avalanche’de Rekor Sonrası Düşüş

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %2 artış yaşamış olan Avalanche (AVAX), yazının kaleme alındığı an itibari ile 54,84 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük 14. kripto para olan AVAX, 23 Eylül’de 79 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. Dolayısıyla rekor sonrasında AVAX’ın gözle görülür bir geri çekilme yaşadığı ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

AVAX bu noktada sonra bir süre konsolidasyon aşamasında kalabilir. Şu anda AVAX için ilk önemli direncin 60 dolar olduğu düşünülüyor. Aşağı yönlü ilk destek ise 50 dolar bandında olabilir. Dolayısıyla AVAX fiyatı bir süre 50 dolar ile 60 dolar bandında işlem görmeye devam edebilir.

Solana Fiyat Beklentisi

Solana (SOL), BTC’de düşüş yaşanırken sergilediği fiyat artışı ile dikkatleri üzerine çeken bir kripto para birimi olmuştu. SOL yazının kaleme alındığı an itibari ile 146 dolar seviyesinden işlem görüyor ve yaklaşık olarak %1’lik artış ile ilerliyor.

Solana 9 Eylül’de 214 dolar ile kendine yeni bir rekor seviye belirledi ve şu anda bu seviyenin oldukça altında işlem görüyor. SOL’un yeni bir ralli başlatabilmesi için kripto para birimlerinin genel olarak yükseliş eğilimi göstermesi gerekebilir. Bu noktada ilk olarak SOL 150 dolarlık ve ardından 170 dolarlık dirençleri kırmalı.

Yeni bir düşüşün başlaması ise piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para birimini 120 dolarlık seviyelere çekebilir.

Cardano Ralliye Başlayacak Mı?

Cardano (ADA) gerek fiyat performansı gerekse de gelişmeler sebebiyle 2021 yılında adından sıkça söz ettirdi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2,09 dolar ile işlem gören ADA, son 24 saatte yaklaşık olarak %1,5 değer kaybetti.

Piyasa hacmi bakımından en büyük 4. kripto para birimi olan ADA’nın yeni bir yükseliş başlatabilmesi için bir süre konsolide olması gerekiyor gibi görünüyor. 2 dolar ile 2,5 dolar aralığındaki konsolidasyonun ardından ise yeni ralli başlayabilir. Ancak bunun  için tüm kripto para piyasasında da yukarı yönlü hamlelerin görülmesi gerekiyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar