X


On-Chain Analisti Açıkladı: Veriler, Bitcoin’in Fiyat Yönü İle İlgili Hangi Sinyalleri Veriyor?

Emir defteri verilerini baz alan on-chain analisti, Bitcoin'de fiyatın yukarı yönlü olacağını düşünüyor.
22:00
12 Ekim 2021

Twitter’da “Material Scientist” olarak tanınan on-cahin analisti, Bitcoin‘in (BTC) yeni bir alım fırsatı yaratabileceğini düşünüyor.

Emir Defteri Verileri, Yükselişi İşaret Ediyor

Bitcoin‘in 29.000 dolarlık döngü ortası dip seviyesine ulaştıktan sonraki Ağustos ayı, yatay geçecek bir Eylül ayına girmeden önce, yükseliş sinyalleri verdi. Analiste göre, emir defteri verileri o zamandan bu yana Ekim ayında tekrardan yükseliş sinyalleri verdiğini doğruluyor. 60.000 dolar direncine dikkat çeken analist, dirençten red alınması durumunda ise Bitcoin’in güzel bir dipten alım fırsatı vereceğini düşünüyor.

Direnç Seviyeleri, Aylar Sonra Önemli Olmayacak

Analistler, potansiyel bir düzeltmenin ne zaman ve ne oranda gerçekleşebileceği konusunda, genel olarak ikiye bölünmüş durumda. Birçok analist, BTC‘nin yükselişlerine devam etmeden önce, 60.000 dolar direnç seviyelerinden 45.000 dolar seviyelerine bir düzeltme yapacağını düşünüyor. Ancak on-chain analistine göre direnç seviyesi, kısa vadede olmasa bile ilerleyen aylarda önemini yitirecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının yazıldığı esnada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre 1 trilyon dolardan fazla bir piyasa değeri ile 55.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar