X


Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’den Dikkat Çeken DAO ve NFT Yorumu

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir röportajında NFT'ler ve DAO'lar ile ilgili fikirlerini paylaştı.
20:45
12 Ekim 2021

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin yakın zamanlı gerçekleştirdiği bir podcast röportajında, DAO’lar (merkezi olmayan otonom organizasyonlar) ve NFT’ler (eşsiz benzersiz tokenlar) başta olmak üzere birçok konu hakkı hakındaki fikirlerini paylaştı.

Buter’inden, Bitcoin Sorusuna Net Yanıt

Mesleğine tutku ile bağlı olan genç girişimci, kariyer unvanı tercihi ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine, kendisini bir “teknoloji filozofu” olarak tanımladı. Ethereum’un Bitcoin‘i değer bakımından geçebilip geçemeyeceğiyle ilgili olan soruya ise, basitçe “Olabilir” diyerek sözlerinde şu ifadeye verdi:

“Bence Ethereum ile Bitcoin arasındaki en büyük fark, bitcoin ekosisteminin değerinin para biriminin değerinden geldiği, ancak Ethereum’da para biriminin değerinin ekosistemin değerinden geldiği bir platform olmasıdır.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DAO’ların Geleceğini Nasıl Görüyor?

Genç girişimci, DAO‘ların, DeFi ve NFT sektöründen sonra kripto para ekosisteminde ortaya çıkacak bir sonraki sektör olup olmayacağı sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

“Bence DAO’lar kesinlikle ileride daha da önemli olacak. DAO alanında hala büyük eksikliklerin olduğunu düşünmüyorum. Ancak ufak tefek problemler olabilir. Sanırım yakın zamanda gidişatı göreceğiz.”

NFT Yorumu

Son olarak da NFT‘lerin hızlı çıkışını yorumlayan Buterin, dijital varlığa ilgi gösteren yapı hakkında bazı bilgiler paylaştı:

“NFT’lerin kültürel açıdan ilginç olduğunu düşünüyorum. DeFi’dan tamamen bağımsız ve kripto para alanındaki standart profilin dışındaki insan grubunu Ethereum’a getiriyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar