X


Binance Smart Chain Ekosistemi Uçacak! İşte En Gözde 20 Proje!

Binance Smart Chain ekosistemindeki en parlak 20 proje hızla yükselebilir!
19:05
12 Ekim 2021

Binance bugün, Binance Smart Chain ve diğer ağlardaki projeleri desteklemek için 1 milyar dolar değerinde bir fon duyurdu. Blockchain geliştirme fonu olarak isimlendirilen destek, birçok başlıkta projelere yardımcı olacak. Mentorluk, likidite ve geliştirici destekleri bu başlıklardan sadece birkaçıdır. Özellikle BSC ağındaki projelerin bu destekten maksimum fayda görmesi bekleniyor. Bizde sizin için Binance Smart Chain ağında bulunan potansiyeli yüksek 20 projeyi derledik.

Hedef 1 Milyar Kripto Kullanıcısı

Binance kendi akıllı sözleşme ağını yayına aldığından bu yana çeşitli teşvikler duyuruyor ve yeni blockchain projelerini destekliyordu. Son başlatılan fon ise oldukça iddialı, tam 1 milyar kripto kullanıcısına ulaşmak için 1 milyar dolar değerinde destek sağlanacak.

Şu an Binance Smart Chain ekosisteminde 900’den fazla dApp bulunuyor. Bunlar günlük 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. BSC özellikle Binance tarafından başlatılan destekler sayesinde son derece hızlı bir büyüme gösterdi. Bugün en büyük kripto ekosistemlerinden olan Binance Smart Chain daha da büyümeyi hedefliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BSC‘nin temel vizyonu, çapraz zincirler, çoklu zincirlerin birlikte çalışması ve sağlam bir ekosistem oluşturmaktır. Artık Binance Smart Chain’de daha hızlı yol almak isteyen şirket WEB 3.0 çevresinde farkındalığı artırmak için merkezi olmayan oyun, sosyal ağ, finansal hizmet ve daha fazlasını hedefleyen girişimleri destekleyecek.

Elbette fon daha önce de açıklandığı gibi sadece BSC ağını desteklemeyecek. Ancak Binance’ın vizyonu gereği farklı ağlardan BSC’e köprüler iltimas görecektir. Özellikle Binance Smart Chain ağında bulunan projelerin bu dönemde yakından takip edilmesi gerekir.

Binance Smart Chain Ağındaki 20 Gözde Proje

Ağda yüzlerce farklı blockchain projesi bulunuyor. Bunların bir kısmı sadece BEP-20’nin marka değerini kullanarak insanları aldatmayı hedefliyor olabilir. Bu yüzden kendi araştırmalarınızı yapmanız ve yatırım kararınızı buna göre almanız gerekir. Bu projeler ve daha fazlasıyla alakalı çok daha detaylı bilgilere internet sitemizde arama yaparak kolayca ulaşabilirsiniz.

PancakeSwap (CAKE): Birçok yeni token öncelikle bu swap sisteminde satışa çıkıyor. Bu yüzden sürekli aktif olarak kullanılıyor. Piyasa değeri 4,3 milyar dolar olan PancakeSwap (CAKE) şu an 19 dolardan alıcı buluyor. Binance Smart Chain ağının en gözde blockchain projesi PancakeSwap (CAKE)’tır.

The Graph (GRT): Graph Vakfı tarafından başlatılan proje ağ ile uygulamalar arasında veri iletişimine kolaylık sağlıyor. AAVE ve UniSwap gibi çok sayıda proje The Graph (GRT)’nin teknolojisinden destek alıyor.

Ontology (ONT): Açık blockchain ağı sayesinde veri ihlallerinden uzak güvenli projelerin oluşturulmasına olanak sağlar. Şirketler ve projelere güvenli altyapı sunan başarılı bir protokoldür.

Coin98 (C98): DeFi ürünlere erişim sağlayan merkezsiz protokoller arasında yer alır. Kullanıcıların farklı ağlar arasında stake ve yield farming gibi hizmetlere erişimini kolaylaştırır.

1inch (1INCH): Merkezsiz kripto para borsası (DEX) ve kripto para birimidir. Piyasa değeri halen 600 milyon doların altındadır ve 2,84 dolardan 1inch (1INCH) alıcı buluyor.

Swipe Token (SXP): Swipe platformuna ait yerel tokendır. Merkezi olmayan finans projeleri arasında oldukça popüler olan Swipe Token (SXP) birçok paritede anlık çevirim imkanı sunar.

Alpha Finance Lab (ALPHA): Zincirler arası DeFi platformudur.

Radio Caca (RACA): Elon Musk’ın annesi tarafından daha da popüler hale getirilmiş bir projedir. Metaverse ve NFT konusuna meraklıysanız Radio Caca (RACA) mutlaka araştırma listenizde olmalıdır.

BakerySwap (BAKE): AMM protokolüdür. Merkezsiz otomatik piyasa yapısı protokol BSC ağında doğdu.

Trust Wallet Token (TWT): Erken dönem yatırım fırsatları kovalayan herkes Trust ile en az bir defa karşılaşmıştır. Tıpkı PancakeSwap gibi yeni doğan kripto paralar için yoğun olarak kullanılıyor. Birçok ağdaki çok sayıda kripto parayı destekleyen oldukça başarılı bir cüzdandır.

Injective Protocol (INJ): Sadece yerel token sahipleri tarafından (INJ) işletilen merkezi olmayan finans projesidir.

Venus (XVS): DeFi ekosistemine erişimi kolaylaştırmak için Binance Smart Chain üzerinde geliştirilmiştir. Güncel piyasa değeri 311 milyon dolar olan Venus (XVS) 28 dolardan alıcı buluyor.

Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST): Platformun yerel para birimidir. Stake ettiğiniz token kadar madencilik gücüne sahip olursunuz ve günlük Bitcoin (BTC) kazancı getirir.

Reef Finance (Reef): Tüm DeFi protokolleriyle entegre çalışabilen zincirler arası blockchain projesidir. Ayrıca Polkadot (DOT) tarafından da destekleniyor.

Bounce (AUCTION): Bounce finans projesinin yerel tokenıdır. Bu da aynı şekilde zincirler arası takas kolaylıkları sunuyor.

MATH (MATH): Cüzdan, madencilik, stake ve ödeme hizmetleri dahil çok sayıda alt başlıkta hizmet veriyor. Mobil kullanıcılar için iOS ve Android uyumlu cüzdanıyla yoğun ilgi görüyor.

SafePal (SFP): Binance tarafından yatırım yapılan ilk donanım cüzdanıdır. Güvenli ve kolay şekilde kripto varlıkların depolanmasına olanak sağlar.

Bella Protocol (BEL): Hem CeFi hem de DeFi olarak hizmet verir. Merkezi olmayan finans projeleriyle ilgileniyorsanız Bella Protocol (BEL) araştırma listenizde mutlaka olmalıdır.

PARSIQ (PRQ Token): Blockchain analitik projeleri arasında adından söz ettirdi. İnternet sitemizden detaylara mutlaka göz atmalısınız.

pNetwork (PNT): DeFi projeleri farklı ağlarda da çalışsa pNetwork (PNT) yardımıyla birbirine bağlanabilir.

Bu projeler haricinde yüzlerce başarılı girişim Binance Smart Chain ağında bulunuyor. Binance Smart Chain ağındaki en gözde projeyi internet sitemiz üzerinden tek tek kolayca araştırabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar