X


Kripto Para Piyasasına Hızlı Bir Güncel Bakış! (12 Ekim 2021)

Lider kripto para birimi Bitcoin Ekim ayı başından bu yana kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketleri ile tekrardan 57.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasa yükselişlerine kısmen eşlik eden Ethereum ise, oldukça volatil bir hafta geçirdi.
16:50
12 Ekim 2021
Kripto Para Piyasasında Son Durum! Yükselişler ve Düşüşler

Kripto para piyasası, Bitcoin‘in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasıyla beraber önemli bir toparlanma kaydetti.

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto varlığı Bitcoin, bir süre 50.000 dolar seviyelerinin altından işlem gördükten sonra, Perşembe günü yaptığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile 54.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu fiyat hareketini 54.000 dolar seviyelerinden de yukarı yönlü devam ettiren lider kripto para, yazının yazıldığı esnada Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 57.307 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Geçen hafta 3.300 dolar seviyelerinden 3.600 dolar seviyelerine yükselişinin ardından, tekrardan 3.400 dolar seviyelerine gerileyen Ethereum, fiyat bakımından daha volatil bir hafta geçirdi. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci büyük kripto para olan ETH, yazının yazıldığı esnada 3.474 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Beyaz Saray’da Kripto Yürütmeliği Hazırlıkları

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, kripto varlıklar ile ilgili bir yürütmelik yayınlamayı düşündüğü bildirildi. Bloomberg’e göre yürütmelik, kurumların kripto varlıklar ile ilgili sorumluluklarını koordine etmek ve aynı zamanda bu kurumları kendi düzenlemeleri için çalışma ve önerilerde bulunma konusunda görevlendirmek için tasarlandı.

Brezilya, Bitcoin’i Yasal Para Birimi Yapacak mı?

Brezilya’nın, El Salvador’un izinden giderek lider kripto para Bitcoin’i yasal para birimi kabul edebileceğini iddia eden çeşitli çevreler var. Güney Amerika’nın en kalabalık ülkesi olan Brezilya, halihazırda kripto varlıklar için düzenleyici nitelikte olan bir yasa tasarısına da sahip. İddialara göre yetkililer, BTC ile her türlü ödemenin yapılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI