X


Sıcak Gelişme: Binance, 1 Milyar Dolarlık Blockchain Geliştirme Fonu Başlattı

Binance, Blockchain geliştirme fonu başlattı.
16:22
12 Ekim 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak adına 1 milyar dolarlık fon başlattı. Medyaya yansıyan son bilgilere göre Binance, önemli bir büyüme fonu başlattı.

Binance, Tarihin En Büyük Adımını Attı

Binance Smart  Chain ağı bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya çıktığında BSC üzerinde dApps oluşturmayı desteklemek için tasarlanmış 100 milyon dolarlık BSC Hızlandırı Fonu başlatılmıştı. Bugün itibarıyla Binance, tüm kripto para birimi endüstrisinin en büyük finansman programını duyurdu. Yalnızca BSC’nin değil tüm blok zinciri endüstrisinin benimsenmesini sağlamak adına 1 milyar dolarlık fon başlatıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yukarıda belirtildiği üzere program 4 ayrı kategoride birleşiyor. 100 milyon dolar yetenek gelişimi, 100 milyon dolar teşvik programları, 300 milyon dolar geliştirici programları ve 500 milyon dolar yatırım ve tasarlama programlarına ayrıldı.

Yetenek Geliştirme Programı

Bu programda geliştirici topluluklarına rehberlik, eğitim, akademik burs, eğitim kampları, kriptografi, MPC ile ilgili blok zinciri yenilikleri konusunda Ar-Ge’yi destekelemeyi içeren toplam 100 milyon dolarlık fon ayrıldı. Bununla birlikte fikir birliği protokolleri, zincirler arası ve çok zincirli altyapı, RegTech ve Deep Analytics ve daha fazlası gibi önemli noktalar ele alınacak.

Likidite Teşvik Programı

Geleneksel finansal piyasalardan ve kriptodan katılıı teşvik etmek adına birden fazla program yürütülme kararı alındı. Yenilik, TVL, aktif kullanıcılar veya işlem hacmine dayalı belirli protokollere likidite ödülleri sağlanacak. Örneğin, Q4’te Advanced DeFi, BSC ekosistmeindeki en zorlu dApp’lerden biridir ve MCDEXio ve Derifinance gibi türev projeleri bu likidite ödül programına katılan pilot çalışmalar olacaktır. DeFi protokollerinde daha fazla likidite sağlamak için profesyonel yatırımcılar ve kurumlara esneklik sağlanacak.

Geliştirici Programı

Geliştiriciler 300 milyon dolarlık destek ile teşvik edilecek. Bunun 100 milyon doları bölgesel ve küresel hackathone’lar düzenlemek için kullanılırken beyaz şapkalı bilgisayar korsanları hata ödül programlarından yararlanabilecek. Geliştirici konferansları düzenlenip mevcut ana akım geliştirme programları desteklenecek. MVB programı şimdiden en iyi teşvik programlarından biri haline gelmek için mücadele edecek.

200 milyon dolar, MVB’yi genişletmek ve 100 yenilikçi dApp’i desteklemek için kullanılacak. BSC’nin üzerinde inşa edilecek altyapı, üst düzey sermayeden mentorluk ve BSC çekirdek ekibinden destek alacak.

500 Milyon Dolarlık Program

Bu program ana akım benimsenmeyi hızlandırmak ve finansal altyapılarda aksamaları gidermek için kullanılacak. Bu fon, merkezsiz oyun, metaverse, sanal gerçeklik, yapay zeka ve BSC ile sınırlı olamayacak. Aynı zamanda tüm blok zinciri altyapısını destekleyen finansal hizmetleri büyütmek adına kullanılacak.

Binance, kuruluşlara iş birlikleri ile yatırım fonu, gerçek hayattaki kullanım durumları için ölçeklendirme ile blok zinciri ve mevcut teknik-finansal sektörlerin arasındaki boşluğu kapatacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar