Son DAKİKA! Binance CEO’sunun Gizemli Paylaşımıyla Altcoin Yükseliyor!

Binance CEO'su yaptığı gizemli paylaşımla popüler altcoinde yükselişi tetikledi.
19:19
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

CZ birkaç dakika önce sosyal medya hesabı üzerinden gizemli bir paylaşım yaptı ve popüler altcoin yükselişe geçti. Binance CEO’su altcoinler fazlasıyla yıprandığı için bu tarz FOMO odaklı adımlar atmaya devam edebilir. Peki paylaşım ne anlam ifade ediyordu? Yükseliş neden gerçekleşti? İşte tüm merak ettiklerini ve daha fazlası.

BNB Neden Yükseliyor?

Binance CEO’su birkaç dakika önce Twitter hesabı üzerinden aşağıdaki paylaşımı yaptı. Muhtemelen şu an yapılan veya kısa süre içinde yapılacak olan BNB Coin yakımına işaret ediyor. BNB fiyatı yakım duyuruları sırasında genellikle yükseldiği için yazı hazırladığı sırada bu beklentiyle yönünü yukarı çevirdi.

Binance Coin (BNB) 260 dolar sınırında bulunuyor.

Binance CEO’su panik ve korku nedeniyle son yaşanan para çekimlerinin yavaşlamasından dolayı mutlu. Ancak daha fazlası için topluluğu heyecanlandırması gerekiyor. İlerleyen haftalarda benzer gizemli paylaşımların veya ortaklık duyurularının gelmesi muhtemeldir.

Binance Ne Durumda?

Mazars eğer denetimleri durdurmasaydı Binance ve diğer birkaç borsa için iyi bir imaja zemin hazırlayacaktı. Ancak on-chain rezerv kanıtlarının yetersiz olduğunu fark eden denetim firması bu işten çekilmeyi tercih etti. FTX benzeri olası bir çöküşte Mazars sorumluluk almak istemedi ve bu konuda kesinlikle haklı. Binance önümüzdeki dönemde şirket içi bilanço tablolarını güvenilir denetim firmalarına açmadığı sürece “bize güvenin” demekten öteye geçemeyecek. Bu mevcut durum Binance borsasının sıkıntılı bir pozisyonda olduğunu göstermiyor ancak sorunsuz olduğunu anlamanın da başka bir yolu yok. Rezerv kanıtları yanıltıcıdır. Borçlar orada görünmez.

Üstelik devam eden soruşturmalar Binance için risk oluşturuyor. SEC’in kayıtsız menkul kıymet davalarıyla ilgili verdiği göz dağı da diğer bir sorun. Kripto para piyasaları Binance tarafında yaşanacak olumsuzluklardan çok ciddi anlamda etkilenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar