X


Solana (SOL) Uzun Vadede Kaç Dolar Olur? O Artık En Büyük Altıncı Kripto Para!

Solana (SOL) yatırımcılarını ne bekliyor? Kısa vadeli fırsatlar ve Solana (SOL) fiyat hedefleri neler?
22:27
25 Ekim 2021

Kısa süre önce Solana (SOL) 250 dolar hedefine yaklaşıyor olabilir demiştik. Fiyat beklendiği üzere 190 doların üzerinde tutunarak bugün 218 dolar ile FTX borsasında ATH yaptı. Bundan birkaç ay önce 20 dolardan alıcı bulan Solana (SOL) fiyatını katlayarak büyümeye devam ediyor. Üstelik bugün yaşadığı yükselişle birlikte piyasa değeri Ripple (XRP)’ın da üzerine çıktı. Yeni en büyük altıncı altcoin Solana (SOL) oldu.

Solana (SOL) Artık Ripple (XRP)’dan Büyük

Eylül ayının başından bu yana çılgın bir yükseliş yapıyor. Sadece 9 gün içinde fiyatını ikiye katladı ve bununla da yetinmedi. Market değeri 63 milyar doları geçen Solana (SOL) tam bir Ethereum (ETH) killer olarak çalışıyor. İşlem hızı ve uygun maliyetli hizmeti, kripto para yatırımcılarını cezbediyor. Eğer fayda üretiminden söz ediyorsak Solana (SOL) şimdilik Ethereum (ETH)’dan daha iyi görünüyor. En azında ETH 2023 sonuna kadar tam PoS olmayacak ve Solana (SOL) büyümeye devam edecek dersek çok iyimser bir tablo çizmiş olmayız.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hali hazırda Solana (SOL) ağındaki merkezi olmayan finans projelerinin TVL değeri 13,8 milyar doların üzerine çıktı. Ethereum (ETH) ise halen bu konuda açık ara farkı elinde bulunduruyor. ETH ağındaki DeFi projelerinin toplam TVL gücü 100 milyar doları aştı. Fakat bu kadar kısa sürede oldukça ciddi yol alan Solana (SOL) takdiri hakkediyor.

Solana (SOL) Uzun Vadede Kaç Dolar Olur?

Sadece 1 haftada %35’in üzerinde değerlenen Solana (SOL), Bitcoin (BTC)’in 63.000 doların üzerine yeniden çıkmasından da güç alıyor. PoS ve PoH algoritmalarıyla ölçeklenebilirliğini güçlendiren Solana (SOL) geçmişte büyük kesintiler yaşamasına rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Dahası her geçen gün ağ aktifliği artmaya devam ediyor. Bu durumun fiyata pozitif etkisinin devam etmesi bekleniyor.

Günlük grafikte mevcut fiyat hareketli ortalamaları yükseliş sinyali göndermeye itiyor. MACD ve RSI alış baskısının ivme kaybetmediğini doğruluyor. Fiyatın 202 dolar üzerinde tutunabiliyor olması 264 dolar hedefini kısa vadede mümkün kılıyor. Orta ve uzun vadede ise 374 dolar güzel bir hedef olabilir. Yazı hazırlandığı sırada 211 dolardan alıcı bulmaya devam eden fiyatın 222 dolara kadar çok bir engelle karşılaşmayacağı düşünülüyor. Özellikle 194 doların altına düşmeyen fiyat için yükseliş hareketinin güçlü biçimde devam ettiğinden bahsedebiliriz. Garantili kazanç kovalayan kısa vadeciler 222 doların üzerinde ciddi alımlar yapmak isteyecektir. Fiyatın 222 ile 230 dolar arasında bir süre duraklaması sonrasında yükseliş hareketine devam etmesi şaşırtıcı olmaz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar