Web 3.0 Odaklı Altcoinler Yeni Trend Olabilir! Boğa Sezonunun Potansiyel Yıldızları!

Yeni trend bu altcoinler olacak. Boğanın yıldızı olabilecek altcoinler ve özellikleri!
21:59
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Web 3.0 işlevselliği kripto paralarda yeni trend olma yolunda ilerliyor. Daha önce DeFi, NFT ve şaka coinlerin ciddi popülerlik yakaladığını ve fiyatlarının hızla katlandığını görmüştük. Yeni altcoin sezonunda ise Web 3.0 işlevselliği olan kripto paraların daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. Peki bu kripto paralar hangileri?

Web 3.0 Odaklı Kripto Paralar

Bitcoin (BTC) yeniden 63.000 doların üzerine çıktı. Elbette bu durum yükselişe hazır olan bazı altcoinlerin yeni ATH noktaları belirlemesine de yardımcı oldu. Son 24 saatte yatırımcısına en fazla kazandıran projeler PARSIQ (PRQ), Handshake (HNS) ve NEAR Protocol (NEAR) oldu. Bu yükselişin Web 3.0 odaklı altcoinler arasında devam etmesi bekleniyor.

PARSIQ (PRQ), ağlar arasında birlikte çalışabilirliği savunuyor. PARSIQ, blockchain gücünü gerçek dünyadaki uygulamalara entegre etmede uzmanlaşmış, blockchain tabanlı analitik platformudur. PARSIQ (PRQ), fiyatının %41 artması çok da sürpriz olmadı. Teknik ve temel veriler projenin böyle bir atılım yapabileceği sinyallerini zaten veriyordu.

Bu fiyat hareketinin temelinde Ethereum (ETH), Solana (SOL), Binance Smart Chain (BSC) üzerine devam eden uyum çalışmaları bulunuyor. PARSIQ (PRQ), farklı ağların birbiriyle çalışabilirliğini kolaylaştırmak için çaba sarf ediyor.

Handshake (HNS) ve Near (NEAR)

Handshake (HNS) mevcut sertifika ve adlandırma sistemlerine alternatif olmayı hedefliyor. Web 3.0‘ı destekleyen birkaç DNS sağlayıcısından biri olduğu için kullanıcılar Handshake (HNS)’e yoğun ilgi gösteriyor. Sadece bugün %35’e yakın artan fiyat Web 3.0 odaklı projelere artan ilginin de bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

NEAR Protocol (NEAR) ise kullanışlı bir katman protokolüdür. Merkezi olmayan uygulamaları kullanılabilir hale getiren düşük maliyetli blockchain farklı ağlar arasındaki birlikte çalışabilirliği de mümkün hale getiriyor. Fiyatın çift haneli yükselişini 800 milyon dolarlık ekosistem destek paketi ve Nearcon etkinliği tetikledi. Genel olarak kripto para piyasaları 2,6 trilyon doların üzerinde bulunuyor. Bitcoin piyasa hakimiyeti ise %45,5 önümüzdeki günlerde bazı altcoinlerin yeni ATH testlerine şahit olabiliriz, bu yüzden direnç bölgelerini yakından takip ederek kısa vadeli kazanç fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar