X


Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Cardano (ADA) Fiyat Yorumları

Kripto para piyasası düşerken Solana, Avalanche ve Cardano da durum ne? İşte fiyat beklentileri ve yorumlar.
18:05
20 Eylül 2021

Kripto para piyasasındaki genel düşüş Bitcoin‘i ve altcoin’leri kana buladı. Solana, Avalanche ve Cardano ağır düşüşler kaydetti. Solana, bir haftalık düşük fiyatlarını tekrar ziyaret ederken Avalanche’ın yükseliş trendi, AVAX‘ın %14,2 değer kaybetmesiyle kırıldı. Öte yandan Cardano (AVAX) ise 3 Eylül’den bu yana yaklaşık %20 düşüş yaşadı.

Solana Düşmeye Devam Ediyor

Popüler kripto para birimi Solana‘nın fiyatı son 24 saatte %13,7 oranında önemli bir düşüş yaşadı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde 134 dolar seviyesinden artış başlatarak 175 dolara ulaşan SOL, gün içerisinde 131 dolara kadar geriledi.

Öte yandan Solana için en yakın destek 125,95 dolar seviyesinde bulunurken, bir sonraki destek 93,20 dolar civarında yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dört saatlik grafiğe bakıldığında, SOL fiyatı 20-SMA çizgisinin altına düştü; Dolayısıyla bu durum momentumun satıcılarda olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak Göreceli Güç Endeksi, satış baskısını vurgulayarak 40 seviyesinin altında kaldı.

Ancak analistlerin Solana yorumlarına bakıldığında, SOL 163.74 dolarlık seviyeyi yeniden test etmeye çalışabilir. Bu seviyenin başarı ile kırılması ile birlikte Solana sırasıyla 188.53 dolarda ve 214 dolarda dirençle karşılaşabilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Solana son 24 saatte %10’luk düşüşle 143 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, dünden bu yana %14.2’ten fazla düştü ve 55 dolardan işlem gördü. AVAX, son 24 saatte yüklü miktarda satışla karşılaşarak yükseliş trendini kırdı ve yönünü aşağıya çevirdi.

Analistlere göre popüler altcoin‘de momentum şu anda satıcıların elinde. Dolayısıyla düşüşün bir süre daha devam edeceği öngörülüyor.

AVAX için ilk destek hattı 55.40 dolar civarında yer alırken bir sonraki destek ise haftanın en düşük seviyesi olan 48.26 dolar seviyesinde bulunuyor.

Parabolik SAR, düşüş trendini gösteren mum’ların üzerinde noktalı çizgiler gösterdi. AVAX‘ın yönünü yeniden yukarıya çevirmesi durumunda, popüler kripto para birimi 64.80 dolarda ve ardından 73.83 dolarda dirençle karşılaşabilir.

Son dönemin parlayan yıldızları arasında yer alan popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla %14 düşüşle 164 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Cardano’da Daha Fazla Düşüş

Piyasa sıralamasında 3. sırada yer alan Cardano, hem yakın hem de daha uzak gelecekte birçok zorlukla karşı karşıya kalabilir.

Popüler kripto para birimi ADA geçtiğimiz ay güzel bir performans sergiledi ancak bu ay biraz farklıydı. ADA, Eylül ayı boyunca yönünü aşağıya doğru tuttu ve sürekli düşüş yaşadı.

Öyle ki Cardano fiyatı Ağustos ayında başlattığı artış trendi ile 2 Eylülde 3 doların da üzerine yükseldi. Ancak fiyat o günden sonra düşüşe geçti ve şu anda 2 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Analistler, Bitcoin‘deki düşüşün bir süre daha devam edeceğini ve dolayısıyla Cardano’nun da bu durumdan etkileneceğini belirtiyorlar.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %8.76’lık bir düşüş yaşadı ve fiyat şimdi 2.15 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Ali
    1 ay önce

    Hristiyanlık propagandası yapmayın, sizi şikayet ederim, hem devlete hem millete, elbet gerekeni yaparlar

    5