X


Dünyaca Ünlü Yazardan Bitcoin’e Sert Sözler! “Dolandırıcılık”

Dünyaca ünlü yazar Bitcoin hakkında sert eleştirilerde bulundu.
18:46
20 Eylül 2021

Matematikçi, istatistik bilimcisi ve “Siyah Kuğu” kitabının yazarı Nassim Taleb, devam eden piyasa çöküşünün ortasında Bitcoin (BTC) hakkında sert eleştirilerde bulundu.

Nassim Taleb: “Onaylı Bir Dolandırıcı”

Dünyaca ünlü yazar ve matematikçi Nassim Taleb, Twitter’daki son paylaşımında lider kripto para biriminin enflasyona karşı koruma görevi görebileceğini düşünen herkesin “onaylı bir dolandırıcı” olduğunu iddia etti.

Taleb, bir dönem lider kripto para birimi Bitcoin’in aslında iyi bir yatırım ve seçim olabileceği hakkında söylemlerde bulunmuştu. Ünlü yazar Bitcoin’i “ilk organik para birimi” olarak tanımlarken, bu yılın başlarında ani bir fikir değişikliği yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öyle ki ünlü yazar, Temmuz ayında yayınladığı bir araştırma makalesi ile Bitcoin’in değersiz ve son derece kırılgan bir varlık olduğunu iddia etti.

Piyasanın yılın ilk çeyreğinde sert bir düşüş yaşamasıyla birlikte lider kripto para biriminin fiyatı, 13 Mart’ta kötü bir şekilde yarı yarıya düştü ve bu da birçok kişinin “güvenli liman” statüsünü sorgulamasına neden oldu.

Taleb yayınladığı araştırma makalesinde, Bitcoin‘in daha sonra “büyük” likidite enjeksiyonu nedeniyle hisse senetleri ile birlikte toparlandığına dikkat çekti.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde başlayan düşüşle birlikte gün içerisinde 42.453 dolara kadar geriledi. Bazı piyasa analistleri, Çinli emlak devi Evergrande’nin iflasın eşiğine gelmesinin ardından alarm vermeye başladı.

Öyle ki Evergrande’nin iflas söylentileri tim piyasaları etkilediği gibi kripto para birimlerinde de düşüşe neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte %7’ni üzerinde değer kaybetti.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %7.76’lık bir düşüş yaşayan Bitcoin, şu anda 43.947 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar