X


Solana Neden Yükselmiyor? SOL Grafik Verileri ve Olası Senaryolar

Solana uzman görüşleri.
23:50
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Solana, 130 dolar ila 157 dolar arasındaki fiyat bandında işlem görmeye devam ediyor. SOL, 157 dolardaki direnç bariyeri ile karşı karşıya kaldı. Ayılar fiyatı aşağı yöne çekme girişimlerini sürdürürken henüz bu onaylanmadı.

Solana Yorumları

Solana (SOL) kazanımları dar bir aralıkta konumlanırken konsolidasyon aşaması sürdürülüyor. SOL boğaları kolay pes etmeye hazır değil ve fiyat hareketi yukarı yönlü ivmesini koruyor. Momentum osilatörleri yükseliş anlatısını destekleyen yörüngede işlem görüyor.

Solana yukarı yönlü kanal içerisinde 150 doların altında mücadele ediyor. SOL. 130 dolarlık seviyelerden dip fırsatı sağlayarak %20’lik kazanç sağladı. Bununla birlikte boğalar 157 dolar seviyelerinde bir direnç duvarı ile yüzleşti. Solana fiyatı 7 Ocak’tan bu yana 130 dolar ile 157 dolarlık bir işlem aralığında konsolide oluyor. Yükselen PVT göstergesi altta yatan yükseliş akımını destekliyor.

4 saatlik grafikte RSI 55 ile yükseliş geçişini temsil ediyor. Bu da fiyatın perşembe gününün en yüksek seviyesinin ötesine geçebileceğini gösteriyor. Piyasa katılımcıları bundan sonra 170 dolarlık psikolojik noktaya ilerlemeye çalışabilir. Günlük grafikte Solana fiyatı 131 dolar civarında destek aldı ve 150 dolara geri dönmeyi bildi. 13 Ocak tarihinde kaydedilen 157 dolarlık fiyatlama, 141 doların altına düşerse yükseliş momentumu kaybedilebilir.

Solana Yükseliş İstiyor

Bununla birlikte yükselen momentum osilatörü, istikrarlı hacim, boğaların çabası Solana’nın trendini belirleyecek. Uzmanlar, kısa vadede 181 dolarlık seviyenin görülebileceğine dair senaryolar oluşturuyor.

Geçtiğimiz yılın yıldızlarından biri olan Solana, Ethereum katilleri listesine katılarak büyümeye devam etti. Kripto alanında deneyimli isimler piyasa koşullarının olumlu seyrettiği senaryoda Solana’nın yükselişini öngörüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar