X

Moda Markaları NFT Sektörüne Akın Ediyor: Son Girişim ASRV’den Geldi

Spor giyim şirketi ASRV, kış sezonunun bir parçası olarak bu hafta ilk kez NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.
21:24
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ASRV, kış sezonu ürünlerinin bir parçası olarak lüks bir ceketin 60 NFT‘sini piyasaya sürdü. 30 dakikadan kısa bir sürede söz konusu NFT’ler tükendi. Şirket, iş modelinin geleceği olarak metaverse üzerine yatırım yapmak adına Nike ve Adidas’ın izlediği stratejiye katıldı.

ASRV Koleksiyonu Kısa Sürede Tükendi

ASRV CEO’su Jay Barton, markaların kitle kaynaklı başarıya ulaşmasının bir yolu olarak NFT’lerden yararlanabileceğini aktardı. Spor giyim şirketi ASRV, kış sezonunun bir parçası olarak bu hafta ilk kez NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Girişimci şirket, OpenSea’de 60 benzersiz NFT yayınladı.

Şirkete göre ürünler dakikalar içerisinde tükendi. 2020’de 30 yaş altı Forbes 30 listesine seçilen CEO Jay Barton, şirketi 2014’te kurdu. Barton, NFT‘leri daha ilgili bir müşteri tabanı oluşturmaya yardımcı olacak bir araç ve şirketin Web3 evrimine katılması için bir yol olarak görüyor.

Barton, Insedar’a verdiği röportajda şunları dile getirdi: “NFT’ler, takipçilerinizin veya müşterilerinizin temelde bir şirketin başarısını paylaşmasına izin veriyor. Onların ürün satın alımları, hevesleri artık blok zincirinde izlenebilecek meşru bir finansal yükseliş sahip ve bir markanın başarısı için kitle bazlı kaynaklara yol açıyor.”

ASRV bugüne kadar yalnızca çevrimiçi hizmet veren bir şirketti ancak şubat ayında Barton ASRV’nin ilk fiziksel mağazasını Beverly Hills, California’da açacağını bildirdi. Ayrıca şirket The Sandbox metaverse’ündeki sanal arazi parsellerini araştırmaya başladı. Bu hafta satılan dijital token’lar her biri farklı renk ve özelliklere sahip ASRV’nin aynı fiziksel veketinin üç boyutlu bir versiyonuydu.

Diğer Devler

ASRV, gelişmekte olan Web3 alanına giren birçok moda markasından biridir. Bu hafta The Gap, benzer şekilde bir NFT koleksiyonu duyurdu. Küresel devler Nike de Adidas metaverse’de oyunlar yaptı. Decentraland geçtiğimiz günlerde yüksek profilli tasarımcı markalarıyla önümüzdeki mart ayında ilk sanal moda haftasına ev sahipliği yapacağını duyurdu. Kripto devi Grayscale’a göre metaverse yıllık 1 trilyon dolarlık bir gelir fırsatı olma potansiyeli barındırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar