X

Piyasa Uzmanı Açıkladı: Bitcoin’de Yükselişi Tetikleyecek Katalizörler

Kripto para piyasası katılımcıları geçtiğimiz hafta görülen tasfiyelerin ardından tehlikeli bir bölgede konumlanıyor.
21:04
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, boğalar ile ayıların mücadelesi şeklinde seyrine devam ediyor. Piyasa oyunclarının yakın vadede olumlu bir görünümü var. Şimdiye kadar uzun vadede Bitcoin için birden fazla yükseliş katalizörü tespit edildi.

Uzman Analistin Görüşleri

Kripto para piyasası katılımcıları geçtiğimiz hafta görülen tasfiyelerin ardından tehlikeli bir bölgede konumlanıyor. Korku artarken bazı piyasa uzmanları uzun vadede Bitcoin’in olumlu yönlerini hatırlattı. Yakın tarihli bir röportajda CNBC’ye konuşan finansal analist ve Jump Crypto’nun ortağı Peter Johnson, 2022’de Bitcoin ve kripto para piyasası için birçok yükseliş katalizörü olduğunu bildirdi.

Bitcoin adına en önemli katalizöre atıfta bulunan deneyimli isim enflasyon korkularının bir makro zemin oluşturduğunu aktardı. 2020 ve 2021’de piyasa esas olarak bir enflasyon riskinden korunma amacıyla Bitcoin’e yatırım yapmaya büyük ilgi gösteren önemli sayıda milyarder ve işçi sınıfını gördü.

Uzman analiste göre bu yılki boğa için başka bir yükseliş katalizörü ise Bitcoin’in yeteneklerden yararlanacağıdır. Dünyanın en zeki insanlarından bazıları bugünlerde kriptoda geliştirme çalışmaları inşa ediyor. Analist, eleştirmenlerin Bitcoin’i bir değer deposu olarak güvenilirliğini bir kez daha sorgulamasına neden olan piyasa satışlarına rağmen geri dönüşün geleceğine inanıyor. Johnson, yukarı sıçramak için aşağı yönlü düzeltmenin gerekli olduğunu savundu:

Mevcut hareketler Bitcoin ve diğer kripto varlıkları doğal döngüsünün ve olgunlaşmasının bir parçası.Ancak uzaklaşıp uzun vadeli bir perspektiften bakarsanız hepsinin umut verici olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’de ve kripto varlıklarında gördüğümüz oynaklık genel olarak beklenmesi gereken bir şey. Bunun kripto pazarındaki insanları korkuttuğunu düşünmüyorum.

Bitcoin İnancı

Yıllar geçktikçe piyasa savunucuları, yalnızca geçici olduğuna inandıkları sabit fiyat dalgalanmasından ziyade Bitcoin’in uzun vadeli performansına daha fazla yatırım yapıldığını gösterdi. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, hem yükseliş hem de düşüş sekanslarında sürekli Bitcoin satın aldı. El Salvador Başkanı Nayib Bukele ise Bitcoin‘i ülkenin yasal para birimi haline getirdi. Her iki taraf da gelecekte Bitcoin’i savunan birçok kurumsal yatırımcı ve uzun vadeli oyuncu ile aynı duyguları paylaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar