X

Sıcak Gelişme: Çin’in Kripto Yasağının Ardından Bir Şirket Daha Çin’den Çekiliyor!

Bitmain, Çin'in yasaklamalarının ardından Çin'de hizmet vermeyi durduran son şirket oldu.
12:45
10 Ekim 2021
Sıcak Gelişme: Çin'in Kripto Yasağının Ardından Bir Şirket Daha Çin'den Çekiliyor!

Çin’in kripto yasaklamalarının ardından 20’den fazla kripto ile ilgili şirket Çin’de hizmet vermeyi durdurdu ve Çin’den çekildi. Bugün bu şirketlere bir yenisi daha eklendi.

Bir Şirket Daha Çin’den Çekiliyor

Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Bitmain, artık Çin anakarasında ekipman sevkiyatı yapmayacağını açıkladı. Pekin merkezli şirket, yerel düzenlemelere uyacağını ve Pazartesi gününden itibaren yurt içi teslimatları askıya alacağını, ancak denizaşırı işlerin her zamanki gibi devam edeceğini bildirdi.

Çin’in kripto operasyonları üzerindeki genel yasağına ek olarak, şirket, Çin’in karbon nötr politikalarına bir yanıt olarak Bitcoin (BTC) ve kripto para madenciliği platformlarının sevkiyatını durdurma kararı verdi. Bitmain’in duyurusuna göre:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“11 Ekim 2021’den itibaren Antminer, Çin anakarasına sevkiyatı durduracak. Çin anakarasında uzun vadeli ürünler satın alan müşteriler için, ekibimiz alternatif çözümler sunmak için onlarla iletişime geçecektir.”

Bitmain‘in bu hamlesi şirketi çok fazla etkilemeyebilir, çünkü iç satışları geçtiğimiz yılın sonundan bu yana Kuzey Amerika madencilik faaliyetinin artmasıyla azaldı. Şirketin bu hareketi muhtemelen resmi olarak 2017 yılında şirketin karının yaklaşık% 50’sini ve 2018’de yaklaşık% 40’ını oluşturan iç pazar payının sonunu işaret ediyor.

Gizli Madencilik Faaliyetleri Artıyor

Çin’de grafik işleme birimleriyle (GPU’lar) ev tabanlı madencilik faaliyetleri giderek artmaya devam ederken, Çinli yetkililer gizli madencilik faaliyetlerini tespit etmek için önlemlerini artırdı.

Örneğin Çin hükümeti, Jiangsu eyaletinin yakın zamanda madenin yerel enerji tüketimini ve IP trafiğini araştırdı. Madencilik faaliyeti olduğundan şüphelenilen eyalette 4.502’den fazla IP adresi tespit etti. Ancak asıl ilginç olan ise madencilik IP adreslerinin %21’i devlet kurumlarında, devlet okullarında ve işletmelerde bulunuyor.

Birkaç Çinli madenci, yakın zamanda, yerel enerji ve telekomünikasyon ofislerinden gelen aramalar hakkında, kendilerine madencilik şüpheleri hakkında sorular soran ve anormal enerji tüketimleri nedeniyle yerinde kontrol etmeleri için personel gönderen anekdotlar paylaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar