X


Ripple (XRP) Harekete Geçti, Fiyat Yüzde 13 Arttı! XRP Fiyatı Neden Artıyor?

Popüler kripto para birimi XRP harekete geçti. Fiyat artıyor.
11:30
10 Ekim 2021
Ripple (XRP) Harekete Geçti, Fiyat Yüzde 13 Arttı! XRP Fiyatı Neden Artıyor?

Altıncı en büyük kripto para birimi Ripple (XRP), gün içerisinde yeni bir artış başlattı ve yukarı yönde hız kazandı. Öyle ki XRP, son bir ayın en yüksek seviyesine kadar ulaşmayı başardı.

Ripple Fiyatı Artıyor

Popüler altcoin XRP, geçtiğimiz gün erken saatlerde yönünü yukarıya çevirdi ve hızlı bir artış başlattı. Piyasa sıralamasına göre en büyük 6. kripto para birimi olan XRP, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son yirmi dört saat içinde yüzde 13’ün üzerinde bir artış gösterdi ve 1.22 dolar seviyesine yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cumartesi günü 1.20 dolar seviyesini aşmayı başaran XRP,  daha sonra biraz gerileyerek 1.13 dolara kadar düştü. Ancak Ripple bu seviyede daha fazla güç kazandı ve yükselişini bugüne kadar devam ettirdi. Ripple’daki bu artış fiyatı son 1 ayın en yüksek seviyesi olan 1,22 dolara itti.

İçeriğin kaleme alındığı sırada XRP‘nin piyasa değeri 56.870.400.811 dolarken, işlem hacmi son yirmi dört saatte yüzde 171’in üzerinde artarak 6.306.030.264 dolara ulaştı.

Ripple Neden Artıyor?

Ripple (XRP) topluluğunun bazı üyeleri, XRP’deki bu hızlı büyümeyi SEC ve Ripple davasındaki son gelişmelere bağladı.

Geçtiğimiz gün de belirttiğimiz gibi hem SEC davasının sonuçlanması hem de Ripple’ın artık DeFi ve NFT gibi alanlarda adımlar atması XRP fiyatında yeni ve daha büyük bir ralliyi tetikleyebilir. Öyle ki, fiyat sadece 1 günde yüzde 13’ün üzerinde bir değer artışı kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar