X

Bitcoin Dominance Artıyor! Lider Kripto Para Birimi Bitcoin 56.000 Dolara Dokundu!

Bitcoin dominance artarken fiyat 56.000 dolara yaklaştı.
14:30
10 Ekim 2021
Bitcoin Dominance Artıyor! Lider Kripto Para Birimi Bitcoin 56.000 Dolara Dokundu!

Dünkü düşüşle birlikte Bitcoin‘in 54.000 doların altına düşmesinin ardından BTC bir kez daha değer kazanmaya başladı ve 56.000 dolara yaklaştı. Öte yandan XRP ve DOT gibi bazı altcoinler son 24 saat içinde kayda değer kazanımlar elde etmiş olsa da, Bitcoin dominance arttı.

Bitcoin 56 Bin Doları Hedefliyor

Lider kripto para birimi 5 Ekim’de 50.000 doların üzerine çıktı ve o zamandan beri bu seviyeyi korumaya devam ediyor. Öyle ki, Bitcoin 50.000 dolar seviyesinin üzerine yükselmesinin ardından daha fazla artış için mücadele etti ve birkaç gün önce son 5 ayın en yüksek seviyesi olan 56.000 dolara ulaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak, ayılar baskısını sürdürerek Bitcoin‘i güneye itmeye çalıştığından dolayı, bu seviyenin üzerine çıkmak beklenenden daha zor oldu. Sonuç olarak, Bitcoin geçtiğimiz gün içerisinde birkaç bin dolar düştü ve 54.000 doların altına geriledi.

Durum son 24 saatte bir kez daha değişti. Bitcoin daha güneye inmek yerine bir kez daha değer kazanmaya başladı ve sadece birkaç saat önce 56.000 dolara ulaştı. Ancak Bitcoin bu kez de geçen sefer olduğu gibi, yukarı devam edemedi ve birkaç yüz dolar geri çekildi.

Öte yandan Bitcoin’in piyasa değeri 1.050 trilyon dolar iken, çoğu altcoin lider kripto para biriminin gerisine düştüğü için Bitcoin’in altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti %45’e ulaştı.

XRP ve DOT Etkileyici Kazançlar Görüyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, çoğu kripto para birimi son birkaç gün içinde Bitcoin’e karşı durdu. Örneğin, Ethereum 3.600 doların üzerinde kalamadı ve 24 saatte %0.44’lük bir düşüş yaşadı

Öte yandan Cardano ve Dogecoin önemsiz kazançlar elde ederken Binance Coin, Solana, Terra ve Avalanche düşmeye devam ediyor.

Buna karşılık, Ripple ve Polkadot dünden bu yana etkileyici kazanımlar elde ettiler. XRP %10 artışla 1.18 dolara yükselirken, DOT %8 arttı ve 35 doların üzerinde yükseldi.

Dünden bu yana en önemli fiyat artışı Stacks‘da (STX) yaşanırken, fiyat %38’lik bir artış ile birlikte 2 doların üzerine yükseldi. Klaytn (%11), Qtum (%10) ve IOTA (%7) ise STX’i takip eden altcoinler oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar