X

Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı 28.000 Doları da Geçti: Hedef 30.000 Dolar mı?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde 2. rekorunu kırdı!
14:14
27 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 28.000 dolar hedefini de geride bıraktı. Sadece iki günlük sürede 3.000 dolara yakın artış yakalayan Bitcoin’in bundan sonra nerede duracağı ise tam anlamıyla büyük bir bilinmezlik. Son 24 saat içerisinde %13 yükseliş elde eden BTC’nin 1 haftada 20.000 dolardan 28.000 dolara kadar çıkması şu an teknik analize göre değil, tamamen kurumsal alıma ve FOMO’ya göre bir yükseliş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Durdurulamıyor!

Bitcoin fiyatı an itibarıyla birçok kripto para borsasında önünde hiçbir direnç yokmuş gibi yükseliyor. Peki kripto para yatırımcıları bu noktadan sonra Bitcoin fiyatının nasıl hareket etmesini bekliyor veya nelere dikkat etmeli? bitcoin fiyatı yükseliş

1 haftalık sürede %20’nin üzerinde artış yakalayan Bitcoin, aslında kripto para yatırımcılarına önemli bir uyarı yapıyor. Piyasaya yeni giren kripto para yatırımcıları bunun gibi yükselişlere karşı hazırlıksız olsa da sektörün eskileri böyle sert yükselişlerin benzer düşüşleri olduğunu biliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Şu an için teknik analize göre hareket etmeyen lider kripto para birimi, bu yükselişini 30.000 dolara kadar götürebileceği gibi bir anda 20.000 dolara da gerileyebilir.

Bitcoin “Çok Pahalı” Değil!

Kripto para analisti Alex Gladstein konu hakkında yaptığı açıklamada yine de bu fiyatın BTC için “çok pahalı” olmadığını vurguladı. Her bir BTC içerisinde 100 milyon SATOSHI olduğunu belirten Gladstein, isteyenlerin düşük alım yapabileceğini belirtti. SATOSHI veya SATS ifadesi, Bitcoin için kullanılan en düşük birim olarak biliniyor. Yani yeni yatırımcılar BTC almak istediğinde 1 BTC almak zorunda değil ve istenilen miktarda alım yapılabilmekte.

Gladstein buna ek olarak Bitcoin alımı yapmak isteyenlerin hala çok erken bir dönemde olduğunu ve geç kalmadıklarını belirtti. Gladstein’in son tavsiyesi ise yatırımcıların ilk başta Bitcoin öğrenerek kendilerine yatırım yapmaları ve sosyal medyadaki fenomenlerin dedikleri yerine kendi araştırmalarını takip etmeleri.

BTC İçin Sert Düzeltme Görülebilir

Neredeyse önde gelen kripto para analistlerinin hepsi 20.000 dolardan beri sert bir düzeltme bekliyor. Bitcoin fiyatı ise herkese sürpriz yaparak yükselişini devam ettirdi ve 28.000 doların bile üzerine çıktı. Buradan gelen düzeltmenin hangi noktaya kadar gideceği belli olmasa da Bitcoin’in yine herkese sürpriz yapması muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar