X

Analistlerden Bitcoin’in (BTC) Yükselişi ve Altcoin Sezonu Hakkında Yeni Tahmin!

Bitcoin yeni rekor kırarken altcoinler hala yerlerinde sayıyor.
13:47
27 Aralık 2020

Kripto para analistleri lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sergilediği son yükseliş sonrasında çoğunlukla BTC odaklı tahminler paylaşmaya başladı. Ünlü kripto para analisti ve Kraken yetkilisi Dan Held, bu Bitcoin yükselişinin diğerlerinden farklı olduğunu belirterek, artık birçok yeni etmenin ortaya çıktığını ifade etti.

Dan Held, Bitcoin’i Yorumladı

Dan Held, Kovid krizi, altın yatırımı yerine Bitcoin yatırımının tercih edilmesi, kurumsal yatırımcıların yarış içerisinde Bitcoin almaları gibi faktörlerin Bitcoin için daha önce hiç bir araya gelmemiş birçok unsuru bir araya getirdiğini vurguladı. Bunu normal bir piyasa döngüsü olarak değil de “süper döngü” olarak tanımlayan Dan Held, Bitcoin’in yükselişinin uzun süre devam edeceğini belirtti.

Ünlü analist Bitcoin’i birçok kişinin ilk olarak 2013 veya 2017 yıllarında duyduğunu ve o tarihlerdeki piyasa döngülerinin şu an yaşanmayacağını düşünüyor. Bitcoin’in genellikle her 4 yılda bir yükseliş veya düşüş trendine girdiğini belirten Dan Held, arz azaldıkça fiyatın arttığını, fiyat arttıkça riskle paniği zirve yaptığını ve düşüşlerin böyle geldiğini belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Satoshi Nakamoto’dan Önemli BTC Tahmini

Satoshi Nakamoto ise bunu “kullanıcı sayısı arttıkça coin başına değer artacaktır. Bunun pozitif geri dönüt sarma etkisi bulunuyor ve bu kullanıcılar arttıkça değerin artması, bu artışın ise yükselişten faydalanmak isteyen daha fazla kullanıcıyı çekme etkisi yaratması muhtemel” şeklinde tanımlıyor. Dan Held, Satoshi’nin bu durumu Bitcoin fiyatı 0,01 doların altındayken yazdığını ve tam olarak haklı çıktığını belirtti.

Resim

Bitcoin blok ödülü yarılanmasının yaşandığı 2012, 2016 ve 2020 yıllarında gerçekten de fiyatın bunun devamındaki yıllarda rekor kırdığı görülebilmekte.  Yukarıdaki tabloda da blok ödülü yarılanması sonrası fiyatın hangi yöne gittiği görülüyor. Yani Dan Held’in tahminine göre Bitcoin fiyatı bu yıl değil aslında 2021 yılında yükselişe geçecek.

Altcoin Yatırımcısı Dertli

Peki altcoinleri böyle bir senaryoda tam olarak ne bekliyor? Altcoinlerin yükselmesi ise tamamen BTC’ye bağlı ve Bitcoin izin vermedikçe bu mümkün gözükmüyor. Ünlü kripto para analisti ve ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’in bu yükselişi devam ettikçe altcoin sezonunun hayal olduğunu belirtti.

Özellikle Ripple’a açılan dava, birçok altcoin yatırımcısını tedirgin etti ve kurumsal yatırımcının BTC’ye geçişi hızlandırması ile altcoinlerin işi çok zor gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar