X


Sıcak Gelişme: Bir Kripto Şirketi Daha Çin Pazarından Çekildiğini Duyurdu! Çin Kaybetmeye Devam Ediyor

Şirket Çin'den çekildiğini kısa süre önce duyurdu!
18:15
13 Ekim 2021

Çin hükümetinin kripto paralar hakkında takındığı yasakçı tavır birçok şirketin ülkeden çekilmesine sebep oldu. Neredeyse tüm kripto para borsaları Çinli müşterilerine artık hizmet vermeyeceğini açıkladı. Bugün akşam saatlerinde bunlara bir yenisi daha eklendi. Kripto varlık yönetim şirketi Cobo artık Çin vatandaşlarına hizmet vermeyecek.

Cobo Wallet Çin’den Çekiliyor

Merkezi Singapur’da bulunan kripto para saklama ve varlık yönetim platformu Cobo artık Çinli müşterilerine hizmet vermeyecek. Şirketin yaptığı açıklamada hizmet verdikleri ülkelerin yasalarına tam uyum sağladıkları vurgulanıyor. Çin politikaları gereği Mayıs ayından bu yana yeni kullanıcı kaydı almayan platform artık tamamen Çin ana karasından çekiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Çin vatandaşları bugünden itibaren sistemde bulunan kripto paralarını ve CNY bakiyelerini çekmek zorunda kalacak. Şirket 31 Ekim tarihine kadar kullanıcıların paralarını çekmesini istiyor. Bu tarihten sonra tüm ürün ve hizmetler askıya alınacak. Cobo diğer ülkelerdeki faaliyetlerine sorunsuz şekilde devam edeceğini söyledi ve resmi kaynaklardan paylaşılmayan duyurulara itibar edilmemesini istedi.

Cobo Wallet

Güvenli şekilde kripto varlıkların saklanmasına olanak sağlayan Cobo Wallet birçok Çinli yatırımcı tarafından yoğun olarak kullanılıyordu. Maksimum güvenlik standartları sağlayan Cobo Wallet, müşterilerine hesaplarında tuttukları bakiyeler için birtakım ödüller de veriyor.

Dileyen kullanıcılar bulut cüzdanda varlıklarını tutarken, isteyen yatırımcılar özel anahtarları üzerinde tam yetkiye sahip olan HD (Hiyerarşik Deterministic) versiyona da geçiş yapabiliyor. ABD Doları ve birçok itibari para birimini destekleyen cüzdan onlarca farklı cins kripto paranın tek bir yerde tutulabilmesi sayesinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca Cobo Vault isimli bir fiziksel kripto para cüzdanı projeleri de bulunuyor.

Geçtiğimiz ay B serisi yatırım turunda 40 milyon dolar toplayan Cobo B serisi yatırım turunu DST Global, A&T Capital ve IMO Ventures öncülüğünde tamamlamıştı. Son yatırımını 2018 yılında 13 milyon olarak alan şirket kasasına giren bu parayı platformun DeFi uyumlu hale dönüştürmek için kullanacak.

Çin’de başlatılan proje bugün artık ana vatanından ayrılıyor. Dünyanın birçok noktasında çok sayıda kullanıcıya hizmet vermeye devam edecek olan Cobo, kabaca 1000 farklı kripto parayı destekliyor. Aktif kullanıcı sayısı ise 100 bin dolaylarına yaklaştı.

Çin’in yasakçı politikaları kendi vatandaşlarının başlattığı harika projelerin tek tek ülkeden göç etmesine sebep oluyor, bu sürecin sonunda zarar edecek taraf Çin gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar