Sıcak Gelişme: Beyaz Saray’dan Kripto Para Çöküşüne Dair Açıklama!

Kripto para çöküşünün ardından Beyaz Saray harekete geçti! Senatör Brown çarpıcı açıklamalarda bulunarak bu konulara dikkat çekti!
21:43
10 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarında yaşanan derin düşüşlerin ardından Amerika Birleşik Devletleri’nden yeni bir açıklama geldi! Beyaz Saray yeni bir düzenlemenin sinyalini mi veriyor! İşte ayrıntılar!

“Kripto Paralar Başarısız”

Hacim bakımında en büyük kripto para borsası olan Binance ile arasında yaşanan gelişmelerin ardından iflasın eşiğine sürüklenen FTX, piyasa genelinde yaşanan büyük çaplı bir düşüş ivmesine neden oldu. Piyasalarda yaşanan derin düşüşlerin ardından Beyaz Saray yapmış olduğu yeni bir açıklamada gelişmeleri takip ettiklerini belirtti. Beyaz Saray’ın yaptığı yeni açıklamada kripto para ekosistemindeki gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamalar sonrasında yatırımcılarda yeni düzenlemelerin sinyali mi veriliyor soruları akıllara geldi. ABD senatörü Brown konu hakkındaki konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

FTX’in son çöküşü kripto para ekosisteminin başarısız olabileceğine dair ciddi bir uyarı niteliğinde.

Bununla birlikte Brown, kripto para piyasalarında yaşanan belirsizliklerin sebebi olarak düzenlenmemiş olduklarını vurguladı. Ayrıca kripto para borsası FTX hakkında da gerçekleştiği çöküş hakkında araştırma yürütüleceğine işaret etti. Brown açıklamalarında şunları söyledi:

Kripto para piyasalarında devam eden kargaşanın nedeni ekosistemin düzenlenmemiş olmasıdır. FTX’in neden bu çöküşü yaşadığının da araştırılması gerekiyor.

“Çalışmalar Sürecek”

ABD senatörü Brown konuşmasında son olarak kripto para piyasalarında yer alan kötü niyetli şahısların önüne geçebilmek adına çalışmalar yürütmeye devam edeceğini ve kripto para yatırımcıları için en elverişli ortamı sağlamaya kararlı olduğunu öne sürdü. Tanınan isim konuşmalarında son olarak şu ifadelere yer verdi:

Kripto para piyasalarındaki kötü aktörleri sorumlu tutmak için çalışmaya devam edeceğim. Yatırımcıları korumak adına en iyi yolu bulmaya kararlıyım.

Öte yandan kripto para borsası FTX, kurtarma talebi olarak 9.4 milyar dolarlık bir fon arayışı içerisinde olduğunu duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar