Shiba Inu Layer 2 Çözümü Shibarium Ne Zaman Piyasa Sürülecek? Ryoshi’den Açıklama

Shiba Inu yatırımcılarının beklediği Shibarium lansmanı ne zaman?
16:02
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu yıl ön plana çıkan en büyük hikayelerden biri Shiba Inu’nun meteorik yükselişiydi. Yıl boyunca %44.000’in üzerinde değer kazanan varlık, genellikle Dogecoin‘e rakip olarak lanse edildi. Köpek temalı paralar ve shit coin temasına uygun olarak birçok kişi bu varlıkların işe yaramaz olduğunu düşünüyor.

Shiba Inu Geliştiricisinin Demeci

Kullanım durumları eksikliği, geliştirme faaliyeti ve düşük kamuoyu gibi olağan argüman noktaları genellikle SHIB destekçilerine atılır. Bu olumsuz algıya karşı koymak ve popülaritesini korumak adına Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, ekosistemini sürekli olarak geliştirmek için çalışıyor.

ShibaSwap geliştiricisi Eric M, Shiba’nın 2. katman çözümü Shibarium’un yakın zamanda Discord ilerlemesi hakkında güncel veriler paylaştı: “Projeye güvenenler işlemler sonrasında başarılı oldular. Bir projeye güvendiğinizde bir zaman çizelgesine gerek yoktur. Shiba şimdiye kadar böyle çalıştı ve böyle olmaya devam edecek.”

Ekim ayında duyurulan Shibarium, ilk olarak SHIB yaratıcısı Ryoshi tarafından önerildi. Blok zinciri katman 2, Ethereum ağının üzerine inşa edilecek ve yerel token olarak yüksek performanslı SHIB veya LEASH değil, adil ve yeni bir başlangıç için BONE barındıracak.

Shiba Inu bir ERC-20 token’ı olduğundan dolayı genellikle Ethereum’un karşılaştığı tıkanıklık problemleriyle gölgelenebilir. Shibarium gibi bir ölçeklendirme çözümü ile bu problemler azaltılabilir. Amaç aynı zamanda yüksek işlem ücretini azaltmak belki de sıfıra getirmek. Ölçeklendirme, SHIB ekosisteminin NFT’lere ve blok zinciri oyunlarına doğru genişlediği için büyük önem arz ediyor.

Shiba Inu’nun Shiboshis olarak bilinen NFT koleksiyonu, ilk olarak ekim ayında büyük bir coşku ve beklentiyle piyasaya sürüldü. Beklentileri karşılayan koleksiyon lansmanın akabinde kısa sürede tükendi. NFT’lerin nihayetinde Shiba Inu’nun 2. katman Shibarium zincirinde piyasaya sürülmesi beklenen metaverse oyun projesi Oshiverse’de sahneye çıkması gerekir.

Shiba Inu Ekosistem Çalışmaları Sürüyor

Bu yılın başlarında merkezsiz borsa ShibaSwap piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana büyüyen ekosistem güçleniyor. Ryoshi, bir önceli blog gönderisinde şunları açıklamıştı: “Shibarium, Shi, Shibanet, The Decentralized Shiboshi Game, Incubator ve gelecekte ortaya çıkacak birçok Shiba Inu projesi için çalışıyoruz.”

Ekosistem merkezli gelişim, varlığın faydasını artırırken Shiba Inu’nun mevcut kripto para endüstrisinde kalmasına yardımcı oluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar