O Altcoin Kızıl Piyasada ATH Kaydetti! Yükseliş Sürecek Mi?

Terra fiyatı, 13 Aralık tarihinde onu yeni zirveye iten büyük bir  yükseliş trendine girdi.
15:29
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA), yaklaşık 8 saat önce 81 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ATH seviyesinin ardından bir geri çekilme izleyen LUNA, 73 dolara kadar düşüş yaşadı.

Terra’dan Başarılı Performans

Terra fiyatı, 13 Aralık tarihinde onu yeni zirveye iten büyük bir  yükseliş trendine girdi. Bu yükseliş etkileyici olsa da piyasa katılımcıları kâr kaydettikçe trend tersine dönebilir. Bu gelişme, LUNA fiyatını istikrarlı destek seviyelerine indirebilir. Terra fiyatı sağlam bir zemin arayışındaki girişimlerini sürdürüyor. Popüler kripto para, 81 dolar ile ATH belirlenemesinin ardından satış sekansına girdi. Bu rekor, altın gün içerisidne kaydedilen %57’lik bir ralliden kaynaklandı.

Piyasa katılımcıları varlıklarını boşaltırken LUNA düşüşüne devam edebilir. Şimdiye kadar Terra fiyatı 76 dolardaki destek seviyesinin altına sarktı. Olası bir satış emri LUNA’yı %50 geri çekilme seviyesine iterek 66 dolardan yeniden test aşamasına sokabilir.

Terra fiyatının burada bir taban oluşturma şansı olsa da yatırımcıların bir dayanak görevi görmesi ve gelen satışları yumuşatması sırasıyla 63 dolar, 60 dolar ve 58 dolar seviyelerindeki tepkisi ile ölçülecek. Terra fiyatı için uzmanlar bir geri çekilme seansı bekliyor. LUNA boğaları mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 81 dolar üzerindeki bir salıncak üretirse bu yeni bir zirvenin belirlenmesine yol açabilir.

Genel Piyasa Yönü

Kripto para piyasasının genel durumu pek iç açıcı olmasa da LUNA performansı ile dikkatleri üzerine çekti. Lider Bitcoin 46.000 dolar mücadelesi verirken en büyük altcoin Ethereum 3.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Genel piyasa trendi kızılı işaret ediyor. Ancak LUNA boğalarının bu dönemdeki tepkisi varlık fiyatı açısından oldukça kritik.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar