SHIBA INU Coin Nedir?

Özet

  • SHIBA INU bir Dogecoin klonu olarak biliniyor ve tıpkı DOGE gibi bir şaka coin’i olarak piyasada kendisine yer buluyor.
13:18
26 Temmuz 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

SHIBA INU bir Dogecoin klonu olarak biliniyor ve tıpkı DOGE gibi bir şaka coin’i olarak piyasada kendisine yer buluyor.

SHIBA INU (SHIB) Nedir?

SHIBA INU web sitesine göre, SHIB “DOGECOIN KILLER”dır ve merkezi olmayan bir borsa olan kendi ShibaSwap’larında listeleniyor.

Shiba Inu kripto parası, Ağustos 2020’de “Ryoshi” takma adı altında anonim olarak oluşturuldu. Bir yatırımcı topluluğu, Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi kişiliklerin manşetleri ve Tweet’leri ile eşleştirilen kripto paranın sevimli cazibesi tarafından çekildiğinden şaka coin’i hızla değer kazandı.

Shiba Inu, Dogecoin’in Srypt tabanlı madencilik algoritmasının Ethereum tabanlı karşılığı olmayı hedefliyordu. Shiba Inu ve SHIB token’ı, Baby Dogecoin (BabyDoge), Dogecoin (DOGE), JINDO INU (JIND), Alaska Inu (LAS) ve Alaskan Malamute Token (LASM) dahil olmak üzere köpek temalı kripto para birimlerinin bir parçasıdır.

SHIBA INU web sitesi, dünyanın her yerinden köpeklerden ilham alan sanatçıları, SHIBA INU topluluklarını NFT pazarına getirirken “sanatsal Shiba hareketini” teşvik etmeye davet ediyor.

SHIBA INU, Shiba Inu Kurtarma Derneği ile gerçek, canlı Shiba Inu köpeklerini kurtarmak için bağış toplamak amacıyla Amazon Smile’ı kullanarak bir kampanya da oluşturdu.

SHIBA INU WoofPaper’a göre ekibin SHIB’yi yaratmasının üç mottosu bulunuyor:

  • “Sıfırla, sıfırdan başladık.”
  • “Shib’in arkasındaki parlak beyinler daha önce hiç işbirliği yapmamıştı.”
  • “Shiba Inu Köpeklerini seviyoruz.”

Bunlara ek olarak 22 sayfalık SHIB’nin WoofPaper’ına göre, SHIB, şu anda proof-of-stake algoritmasına geçiş yapan bir proof-of-work blok zinciri olan Ethereum’a dayanmaktadır.

SHIB Coin Yorum

Shiba Inu ile ilgili yapılan yorumların çeşitlilik gösterdiği ifade edilebilir. Bazı yatırımcıları SHIB’in gelecekte büyük fiyat artışları yaşayacağını ve Dogecoin’in aksine bazı amaçları olduğunu dile getiriyor.

Ancak öte yandan bazı yatırımcıların özellikle SHIB token’dan uzak durdukları ve ilerleyen zamanlarda büyük düşüş yaşamasını bekledikleri görülüyor. Hatta bazı isimler SHIB’in tamamen piyasadan silineceğini de ifade ediyor.

Bu noktada SHIBA INU’nun güncel ve geçmiş verilerine göz atmak faydalı olabilir.

CoinMarketCap verilerine göre SHIBA INU coin, 2,563,739,938 dolar ile piyasa hacmi bakımından 39. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0000064 dolardan işlem gören SHIBA INU Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 416,528,669 USD olduğu görülüyor. Ayrıca SHIB Coin, 10 Mayıs 2021’de de 0,000038 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 394,796 SHIB bulunuyor ve SHIB Coin toplam arzının 1,000,000,000,000,000 SHIB olacağı ifade ediliyor.

SHIBA INU Coin Nasıl Alınır?

SHIB Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

SHIB Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından SHIB Coin’in işlem gördüğü BUSD ve Tether (USDT) SHIB işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI