X

Binance de Kervana Katıldı: Kaldıraç Oranları Hangi Seviyeye Çekiliyor?

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) yaptığı açıklamalara göre, Binance vadeli işlemlerde kaldıraç oranları düşürülüyor. 
11:02
26 Temmuz 2021

Son zamanlarda kripto para borsaları, kullanıcılarını korumak için ve düzenleyici kurumlara ters gitmemek amacıyla kaldıraç oranlarını düşürüyor. Dün, türev işlem borsası kaldıraç oranlarını 100 kattan 20 kata kadar düşürdüğünü açıklamıştı. Konuyla ilgili son adım ise Binance’ten gelmiş gibi görünüyor.

Binance’te Kaldıraç Oranları Düşürülüyor

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak değerlendirilen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bugün Twitter’dan yaptığı açıklama ile kaldıraç oranları ile ilgili yeni kararlar alındığını duyurdu.

CZ’nin açıklamalarına göre 19 Temmuz Pazartesi günü Binance vadeli işlemlerde kullanılan kaldıraç oranı yeni kullanıcılar için 20 kata düşürüldü. Dolayısıyla son 1 haftadır yeni kullanıcılar en yüksek kaldıraç oranı olarak 20x’i kullanabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte CZ kaldıraç oranının mevcut kullanıcılar için de düşürüleceğini ve bunun önümüzdeki haftalarda uygulamaya konulacağını da ifade ediyor.

Tepkiler Olumlu

Borsaların kaldıraç oranlarını düşürmesine gelen kullanıcı tepkilerinin büyük çoğunlukla olumlu olduğu görülüyor. Çünkü özellikle yeni kullanıcıların kaldıraçlı işlemleri tam olarak anlamadan yüksek kaldıraç kullandıkları ve bu sebeple büyük kayıplar yaşadıkları ifade ediliyor.

Buna ek olarak bazı kullanıcılar 20 katın dahi yüksek olduğunu ve kaldıraç oranlarının 5 kata kadar düşürülmesi gerektiğini dile getiriyor. Hatta bazı kullanıcıların gelecekte kaldıraç oranının sadece 2 kat olacağını düşündüklerini dile getirdikleri de görülüyor.

Dolayısıyla kullanıcıların ve yatırımcıların büyük çoğunluğunun alınana kaldıraç kararlarından memnun oldukları rahatlıkla dile getirilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar