reklamı kapat

SEC Yollara Düşüyor

ABD'li finansal düzenleyici SEC kripto para girişimcileriyle ve teknoloji startup'larıyla buluşmak üzere bir tura çıkacak.
13 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralarla sıklıkla anılıyor. Ülkedeki en önemli finansal düzenleyiciler arasında gösterilen SEC, yeni varlık sınıfı kripto paralara ilişkin birçok çalışma yürütüyor. Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarından (ETF) Ethereum’un (ETH) statüsüne kadar birçok mesele SEC yetkililerinin gündemini meşgul ediyor. SEC hakkında yayımladığımız bu yazı üzerinden son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Komisyon tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya göre SEC yetkilileri teknoloji ve kripto para girişimcileriyle buluşabilmek umuduyla bir yolculuğa çıkacak.

SEC Girişimcilerle Buluşuyor

SEC’in bu yolculuk esnasında kripto para girişimcileriyle ve teknolojik çalışmalar yürüten startup’larla bir araya gelmeyi hedeflediği bildirildi. Bu yolculuk kapsamında SEC büyük ABD şehirlerini ziyaret edecek. SEC’in bu ziyaretleri esnasında bireylerin ya da ekiplerin yetkililerle yüz yüze görüşme şansı edinmeleri ve piyasaya token sürme ya da diğer konulardaki sorularını birinci ağızdan sormaları amaçlanıyor.

SEC Rehber Olacak

Yolculuğun 26 Mart 2019 tarihinde San Francisco’dan başlayacağı aktarıldı. SEC’e bağlı FinHub isimli yapı tarafından gerçekleştirilecek bu etkinlik boyunca yetkililerle buluşan kullanıcılara aradıkları soruların yanıtları verilmeye çalışılacak. SEC’in dijital varlıklar ve yenilik sorumlusu ve Kurum Finansı Bölümü müdür yardımcısı Valerie Szczepanik konu hakkında şu ifadeleri kaydediyor:


Kimseye yasal tavsiye veremeyiz ama kullanıcılara bizlerle konuştukları projeler konusunda rehberlik ediyoruz.

ABD’li düzenleyicinin bu etkinliğiyle kripto para girişimcileriyle yüz yüze görüşmek istediği çıkarımı yapılabilir. Ülkedeki çeşitli şehirlerde gerçekleşecek toplantılara kripto para alanından birçok ismin katılması muhtemel görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.