X


Santiment, Güncel Verileri Paylaştı ve Cardano (ADA) Balinalarının Aktivitesinde Artışa Dikkat Çekti!

Zincir içi analitik firması Santiment, portföyünde en az 100.000 dolar değerinde ADA tutan adreslerin aktivitesindeki artışa dikkat çekti.
12:30
18 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir içi analitik firması Santiment’e göre, portföyünde en az 100.000 dolar değerinde ADA tutan adreslerin aktivitesinde önemli bir artış meydana geldi. Santiment, portföyünde yüksek miktarlarda ADA tutan adreslerin, ortalama son 7 aydır süregelen bir satış dalgasının ardından yeniden ADA biriktirmeye başladığını belirtti.

Santiment, Güncel Verileri Paylaştı

Cardano blokzincirinin yerel kripto para birimi ADA, 2021’in son aylardından bu yana güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve yakın zamanda son 1 yılın en düşük fiyat seviyelerine kadar geriledi. ADA, geçen hafta içerisinde 0,40 dolar fiyat seviyelerine gerilemesinin ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 0,56 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Zincir içi analitik firması Santiment ise portföyünde en az 100.000 dolarlık ADA tutan adreslerin aktivitesindeki artışa dikkat çekti. Santiment’e göre portföyünde en az 100.000 dolar değerinde ADA tutan bu adresler, ortalama son 7 aydır süregelen bir satış dalgasının ardından yeniden ADA birikimine hız kazandırdı.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı düşüş hareketleri ile birlikte yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 doların altına gerilemesinin ardından değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği yaklaşık %3’lük değer kaybı ile birlikte 2.030 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,34 trilyon doların altına geriledi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte yaklaşık 150 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar