X

Santiment, Ethereum Yatırımcılarını İlgilendiren Önemli Verileri Paylaştı

Santiment'in son tweet'ine göre Ethereum yatırımcılarının ağırlıklı duyguları Nisan ayından bu yana ilk kez negatife döndü.
18:20
1 Haziran 2021

Lider zincir veri sağlayıcısı Santiment, en popüler ikinci kripto para Ethereum özelinde toplululuk duygu analizini yayınladı. Santiment verilerine göre ETH’de trend tersine dönüyor olabilir.

Sabırsızlık, Bitkinlik ve Şüphe

Santiment’in son tweet’ine göre Ethereum yatırımcılarının ağırlıklı duyguları Nisan ayından bu yana ilk kez negatife döndü. Santiment’in tweet’i şunları belirtti: “Ethereum yatırımcıları, fiyatın 2.000 doların altına düşmesiyle birlikte sabırsızlık ve tükenme belirtileri gösteriyor. Bu tür bir teslimiyet ve topluluk şüphesi en son 7 Nİsan’da ETH fiyatının iki katına çıkmadan hemen öncesinde kaydedilmişti.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Santiment’in bildirdiği üzere ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %50 oranında geri çekildi. En popüler ikinci kripto paranın 4.182 dolardan 2.120 dolara düşmesi 12 gün sürdü.

Analistler, Ethereum duyarlılığındaki son hareketi bir tür “teslimiyet ve topluluk şüphesi” olarak değerlendiriyor. Sabırsızlık ve tükenme şu an için ETH yatırımcılarının genel ruh halini temsil edior.

Ancak hatırlatmak gerekir ki, böyle bir modelin en son kaydedildiği tarih 7 Nisan 2021’di. Duyarlılık nötr noktaya ulaştığında ise ETH 30 günde %100 artış yaşamıştı.

Aşırı Korku Piyasaya Hükmediyor

Minimum duyarlılık seviyesi, Ethereum’un 2.000 dolardan başlayan rallisinden önce son düzeltmesinin akabinde gelmişti. Bununla birlikte Santiment ölçümleri Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Pollkadot (DOT) ve XRP dahil olmak üzere birçok kripto para için de aynı süreçleri işaret ediyor.

Alternatif tarafından yayınlanan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, neredeyse üç hafta boyunca “korku” ve “aşırı korku” bölgelerinde seyretti. Öte andan bu veriler, bir yıllık dönemde en fazla korkunun hissedildiği dönem olarak kayıtlara geçti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar